Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 26.12.2020 14:30
Stardew Valley 1.5 nowości
1139V

Stardew Valley z wyczekiwanym trybem kooperacji na dzielonym ekranie. Aktualizacja 1.5 przynosi masę nowości

Zaledwie kilka dni temu na PC wreszcie zadebiutowała wersja 1.5 głośnej gry od Concerned Ape. Nowa aktualizacja przyniosła sporo nowości i świetne elementy, które powinny przypasować zarówno nowym jak i starszym graczom.

Stardew Valley to jedno z największych zaskoczeń ostatnich lat w branży gier wideo. Tytuł został w całości stworzony przez jednego mężczyznę, który kryje się pod pseudonimem Concerned Ape i stał się fenomenem na globalną skalę - zarówno pod kątem liczby graczy jak i przyjęcia przez recenzentów. Projekt urósł do niewiarygodnych rozmiarów i doczekał się nawet fizycznego wydania.

O aktualizacji 1.5 mówiło się już od miesięcy, we wrześniu wspominałem o nowej lokacji, która ma pojawić się w grze wraz z jej nadejściem. Po długim oczekiwaniu update wreszcie wszedł w życie kilka dni temu i przyniósł bardzo dużo nowości, które bez wątpienia przypadną do gustu fanom ciekawej, farmerskiej produkcji. Największą z nich jest dodanie obsługi gry w lokalnej kooperacji na dzielonym ekranie (do czterech graczy), o którą społeczność prosiła od bardzo dawna. Zapowiada się masa nowych możliwości!

Oprócz tego, w grze pojawił się nowy rodzaj gospodarstwa - "Beach Farm", który, jak sama nazwa wskazuje, umiejscowiony jest przy plaży. Obszar jest naprawdę duży i umożliwia częste łowienie ryb bez konieczności wychodzenia z działki. Ponadto - aktualizacja dostarczyła także ciekawą listę przedmiotów w grze oraz fryzur, które możemy wybrać dla naszej postaci. Nie zabrakło również nowych, tajemniczych lokacji, które warto zwiedzić.

To oczywiście wciąż nie wszystko! Zdecydowanie warto sprawdzić na własne oczy, co dodano w nowej wersji gry, albowiem jest naprawdę dobrze. Polecam wszystkim farmerom odświeżyć swoje tereny i raz jeszcze, nawet po długiej przerwie, zajrzeć do Stardew Valley!

Źródło: https://www.gamerevolution.com/news/670183-tardew-valley-1-5-update-patch-notes

Tagi: Chucklefish Games Concerned Ape Stardew Valley