Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.12.2020 13:11
PS5 PlayStation 5 Sony
8130V

PS5 otrzymało oczekiwaną funkcję. Konsola zachęca do wybrania lepszej wersji gry

Sony w najnowszej aktualizacji firmware dorzuciło nową funkcję, która nie została specjalnie zaprezentowana przez japońską korporację. Firma jednak teraz zachęca graczy do wybrania lepszej wersji gry.

Sony wciąż dopracowuje system PlayStation 5, co jest zupełnie normalne, ponieważ Japończycy zaproponowali zupełnie odświeżony system, który oferuje sporo nowych opcji. Inżynierowie korporacji zbierają informacje od społeczności i wciąż proponują graczom nowe funkcje.

Jednym z problemów PlayStation 5 okazało się włączenie odpowiedniej wersji gry – niedogodność była najbardziej widoczna w momencie premiery Call of Duty: Black Ops - Cold War, ponieważ część graczy posiadało wersję cross-generacyjną i PS5 pobierało edycję na PS4. W Sieci nawet pojawiły się opinie od graczy, którzy grali w wersję z PlayStation 4 na PlayStation 5 i narzekali na brak nowości.

Sony postanowiło zareagować i w aktualizacji pojawiła się nowa opcja – teraz gracze otrzymają ostrzeżenie o możliwości włączenia next-genowej wersji:

Od kilku dni gram ponownie w Rainbow Six Siege i mogę potwierdzić pojawienie się tego komunikatu również w innych tytułach. Jest to na pewno pomocna opcja dla graczy, którzy chcą posiadać dwie wersje tytułu.

Źródło: Twitter: Tidux

Tagi: playstation 5 ps5 sony