Iza Łęcka Iza Łęcka 09.12.2020 10:27
PS5 DualSense
2783V

PS5 z nowym firmware. Sony usprawnia PlayStation 5 i DualSense

Sony wydało kolejny pakiet plików ulepszających PlayStation 5, które tym razem nie tylko wpłyną pozytywnie na działanie konsoli, ale również mają za zadanie zapewnić usprawnienie DualSense. Podczas instalacji firmware, gracze muszą podłączyć kontroler do urządzenia.

Japoński gigant jeszcze przed premierą PS5 wydał aktualizację, która tuż po wyciągnięciu z opakowania nowego sprzętu mogła poprawić korzystanie z DualSense. Obecnie po raz pierwszy podczas wgrywania plików, producent prosi o podłączenie kontrolera.

Na kilkanaście tygodni przed debiutem PlayStation 5 przedstawiciele korporacji poinformowali, że w przypadku najnowszej platformy systematycznie ulepszane będzie również funkcjonowanie kontrolera. Jak wiadomo, pad został wyposażony w szereg nowoczesnych opcji, które najpewniej wciąż można dopracować czy zmieniać.

Aktualnie nie poznaliśmy pełnego opisu zmian – ten zostanie opublikowany do kilkunastu godzin na stronie PlayStation, ale już teraz możemy potwierdzić, że przed rozpoczęciem rozgrywki należy pobrać 868 MB danych. Według informacji zamieszczonych na PS5, firmware 20.02-02.30 dba o „wydajność systemu”.

Sony zdążyło już opublikować kilka aktualizacji, ale dotychczas PlayStation 5 nie otrzymało wielu nowych i znaczących funkcji – inżynierowie obecnie skupiają się na usuwaniu zaobserwowanych niedogodności.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/12/09/ps5-firmware-update-20-02-02-30-dualsense/

Tagi: dualsense firmware playstation 5 ps5 Sony