Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.12.2020 10:39
Among Us
959V

Among Us jest „najpopularniejszą grą w historii”. Ostatni wynik robi wrażenie

Among Us cieszy się coraz większą popularnością i najnowszy rezultat osiągnięty przez produkcje potwierdza wysoką dyspozycję gry. Tytuł to podobno najpopularniejsza pozycja w historii.

Among Us zostało docenione na The Game Awards, trafiło na Nintendo Switcha, a według opublikowanych informacji – gra wzbudza coraz większe zainteresowanie. Tytuł jest według najnowszych danych „zdecydowanie najbardziej popularną grą w historii pod względem liczby graczy w miesiącu”.

W samym listopadzie około 500 000 graczy biegało po serwerach Among Us i próbowało rozwikłać – kto tym razem jest zabójcą. Sytuacja z pozycją jest jednak bardzo interesująca, ponieważ deweloperzy nie potrafią wykorzystać swojej pozycji.

SuperData potwierdza, że choć tytuł cieszy się gigantycznym zainteresowaniem, to zarabia stosunkowo mało – tytuł nie jest przeładowany mikrotransakcjami, wersja mobilna jest dostępna za darmo, a edycje na PC oraz Nintendo Switcha kupimy za niespełna 20 zł. W rezultacie InnerSloth nie może mówić o wielkich zarobkach.

Twórcy przynajmniej aktualnie nie zajmują się stworzeniem kontynuacji, a zamiast tego przenoszą Among Us na kolejne platformy – na początku 2021 roku odbędzie się premiera na Xboksach.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/among-us-is-reportedly-the-most-popular-game-ever-in-terms-of-monthly-players/

Tagi: Among Us InnerSloth