God of War, Horizon Zero Dawn i inne ekskluzywne gry wygenerowały miliony. Sony osiągnęło wielkie sukcesy

News
2575V
God of War, Horizon Zero Dawn i inne ekskluzywne gry wygenerowały miliony. Sony osiągnęło wielkie sukcesy
Wojciech Gruszczyk | 21.12.2020, 08:10

Japoński producent konsol z logiem PlayStation przez całą poprzednią generację wrzucił na rynek wiele mocnych, ekskluzywnych tytułów i niemal każda z gier wygenerowała miliony dolarów. Najnowsze informacje potwierdzają, jak wielkim sukcesem okazało się postawienie na ekskluzywne IP.

Sony na przestrzeni całej poprzedniej generacji zapewniło graczom wiele niezapomnianych przygód, które były dostępne wyłącznie na PlayStation 4. Korporacja chce kontynuować tę taktykę na PS5, co nie jest zadziwiające biorąc pod uwagę najnowsze informacje.

Najnowszy God of War (2018), który znacząco odświeżył serię, do 2019 roku wygenerował ponad 500 mln dolarów przychodu notując ponad 10 mln sprzedanych egzemplarzy w cyfrowej dystrybucji. Horizon Zero Dawn osiągnął do tego czasu 400 mln dolarów, a gracze sięgnęli po 8 mln gier z nowej serii. Jest to znaczący wynik biorąc pod uwagę, że mówimy tutaj o zupełnie nowym IP.

Sony oficjalnie nie zapowiedziało jeszcze nowej strzelanki z Helghastami w roli głównej, ale Killzone 3 przekroczył prognozę sprzedaży o 20% w zaledwie 5 tygodni, a co ciekawe nawet Killzone 2 zanotował lepszy wynik o 20% względem prognoz Japończyków. Jak mocne są marki Sony niech świadczą produkcje Naughty Dog – The Last of Us i Uncharted 4 wygenerowały ponad 1 mld dolarów przychodu.

Trudno w obliczu takich liczb nie inwestować we własne studia i nie rozwijać znanych marek. Sony na przestrzeni całego PlayStation 4 wprowadziło na rynek wiele mocnych gier, a teraz japońska korporacja ma w planie zapewnić jeszcze lepszy line-up.

Źródło: https://twistedvoxel.com/god-of-war-half-billion-revenue-horizon-400m/

Komentarze (94)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper