Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.12.2020 22:00
PS5 x2
3566V

PS5 otrzyma zestaw hitów znacznie wcześniej od PS4. Sony zmieniło strategię i wspomina o cenie PlayStation 5

Początek 2021 roku będzie bardzo istotny dla Sony i Jim Ryan w kolejnym wywiadzie zapowiedział premierę wielkich produkcji. Szef PlayStation wypowiedział się także na temat ceny PlayStation 5 i porównał sytuację nowej generacji do PS4.

Sony opublikowało już spot zapowiadający mocne premiery gier z PS5 na początek 2021 roku i teraz w sprawie produkcji wypowiedział się Jim Ryan. Szef PlayStation w rozmowie z dziennikarzem EDGE zaznaczył ważną różnicę – teraz Sony od samego początku chce oferować najlepsze tytuły:

„[...] Inną rzeczą, którą chcę powiedzieć jest to, że zestaw gier na 2021 rok jest na innym poziomie, niż kiedykolwiek wcześniej. Ludzie słusznie wskazują nasze produkcje first-party od Worldwide Studios, jako na jedną z decydujących rzeczy na PS4. Często jednak rzadziej zwraca się uwagę na fakt, że naprawdę świetne gry first-party pojawiły się w drugiej części życia konsoli. I będziemy mieli produkcje tej jakości, ale tym razem zaoferujemy je już na początku”

Sony chce teraz od samego początku oferować najmocniejsze tytuły, by zapewnić swoim klientom mnóstwo pozytywnych wrażeń – choć trzeba podkreślić, że część tytułów zadebiutuje również na PlayStation 4.

Szef Sony Interactive Entertainment podczas rozmowy wypowiedział się także na temat ceny PS5 oraz zestawu produkcji na start – Japończycy zaplanowali wszystko już na przełomie 2019 i 2020 roku:

„[...] ustaliliśmy nasz zestaw gier pod koniec ubiegłego roku. Preferowana przez nas cena została ustalona na początku tego roku kalendarzowego, przed lockdownem. A my po prostu zrobiliśmy to, co chcieliśmy zrobić.

Nie, nie, nie [zmieniła się cena -red.]. Udało nam się uruchomić PlayStation 5 za 399 dolarów, 399 euro, z całą mocą i zestawem funkcji, jakie posiada konsola, w tej samej cenie, co PS4 wprowadzony na rynek w 2013 roku. To było dla nas ważne i bardzo się cieszymy, że udało nam się tego dokonać. 399 działało dla nas bardzo dobrze ostatnim razem i chcielibyśmy, aby działało bardzo dobrze również tym razem.”

Źródło: https://wccftech.com/ps5-price-was-decided-in-early-2020-pre-lockdown-and-never-changed-big-games-will-come-earlier

Tagi: playstation 5 ps5 Sony