Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.12.2020 14:20
PlayStation 5 (PS5) Sony
6212V

PS5 wróci do sprzedaży dopiero w 2021 roku. Sklepy potwierdzają „ograniczoną ilość” konsol

W najbliższych dniach możemy nie natrafić na nowe oferty PlayStation 5. Konsola Sony została najwidoczniej ponownie wyprzedana, a najnowsza dostawa PS5 jest przewidziana na początek 2021 roku. Nie na taką wiadomość czekali gracze, którzy wciąż wierzyli w kupienie konsoli przed świętami.

PS5 jest wciąż trudno dostępne i choć w ostatnich dniach kilkukrotnie mogliśmy sięgnąć po next-genową konsolę Sony, to najwidoczniej nie powinniśmy już liczyć na wiele podobnych ofert. Pierwsze sklepy wysyłają do graczy smutne wiadomości – nie możemy już liczyć na kupno PlayStation 5 w 2020 roku.

Sytuacja jest jednak problematyczna, ponieważ wiele na to wskazuje, że PlayStation 5 powróci do sklepów dopiero za kilka tygodni i kupno konsoli może być ponownie wyzwaniem – „ograniczona ilość” konsol zostanie dostarczona pod koniec stycznia 2021 roku.

Taką wiadomość otrzymał jeden z graczy, który zamówił wcześniej konsolę w NeoNet, ale ze względu na problemy z dostępnością – nie otrzymał urządzenia. Sony Centre Polska informuje, że sprzęt trafi do nich „najprawdopodobniej w II połowie stycznia”. Wiele na to wskazuje, że nawet na początku 2021 roku klienci PlayStation 5 będą zmuszeni do walki o wolne egzemplarze.

Warto dodać, że Brytyjczycy chcą zakazu odsprzedawania konsol, ponieważ ostatnie ruchy handlarzy sprawiły, że zainteresowani zarobili miliony.

PS5 powrót do sprzedaży 2021

Źródło: FB: PlayStation Polska Społeczność (Olek B. i Jacek D. - dzięki!)

Tagi: playstation 5 PS5 Sony