Iza Łęcka Iza Łęcka 14.12.2020 14:57
Netflix Logo
943V

Netflix podsumowuje 2020 rok i przedstawia produkcje najchętniej oglądane przez Polaków

Gigant streamingowy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie próżnował, oferując swoim abonentom szereg zróżnicowanych seriali, filmów oraz animacji. Co jednak najbardziej interesowało Polaków na Netflixie? Sprawdźcie szczegóły.

Znamy już dobrze grudniowe zestawienie produkcji, które zadebiutują na platformie. Dzisiaj mogliśmy zobaczyć również najnowszy zwiastun klimatycznego serialu „Równonoc”, jednak dla Netflixa przyszedł czas na podsumowania. 

Jakie były najczęstsze typy polskich widzów, gdy uruchamiali usługę? Lista filmowych gatunków jest obszerna, a wachlarz emocji, które towarzyszyły abonentom, jeszcze szerszy. Przede wszystkim wybór zdominowały dramaty, które cieszyły się największą popularnością i w każdym miesiącu były najchętniej wybieraną kategorią. Tutaj prym wiodły polskie obrazy: „W głębi lasu”, „Jak zostałem gangsterem”, „Boże Ciało” czy „Proceder”. Na podium uplasowały się także komedie romantyczne oraz animacje familijne – w przypadku tych pierwszych zainteresowanie wzrosło trzykrotnie. 

Polacy polubili także produkcje fantasy – nie ma jednak się co dziwić, w końcu w grudniu 2019 roku zadebiutował pierwszy sezon „Wiedźmina”, który zapoczątkował dobrą pasję tego typu filmów i serialu w naszym kraju. Pamiętajmy, że ekipa twórców nadal skupia się na kręceniu drugiego sezonu przygód Geralta. Sporą popularnością cieszyły się oryginalne seriale fantasy Netflixa: „Przeklęta” oraz „Locke & Key”. Z zagranicznych obrazów fenomenem wśród naszych rodaków, którzy korzystają z Netflixa, był „Dom z Papieru” - serial o Profesorze i spółce utrzymywał się na Top liście przez 122 dni. Koreańskie produkcje, a wśród nich anime, cieszyły się również większą przychylnością widzów w porównaniu z 2019 rokiem.

Które filmy i seriale Netflixa najbardziej przypadły Wam do gustu w 2020 roku?

Netflix co oglądali Polacy w 2020

Źródło: Informacja prasowa Netflix

Tagi: co oglądali Polacy Netflix netflix polska