PS5 sprzedał się we Francji prawie trzykrotnie lepiej niż XSX|S. Sony zaliczyło najmocniejszy start w historii

Gry
2027V
PS5 sprzedał się we Francji prawie trzykrotnie lepiej niż XSX|S. Sony zaliczyło najmocniejszy start w historii
Kajetan Węsierski | 12.12.2020, 11:30

Poznaliśmy właśnie dane z kolejnego regionu świata, gdzie po kilku tygodniach od premier, możemy przyjrzeć się wynikom, jakie zanotowały najnowsze sprzęty od Sony i Microsoftu.

W ostatnich dniach napływa do nas coraz więcej danych, które zdradzają wyniki sprzedaży konsol nowej oraz poprzedniej generacji. Jak się dowiedzieliśmy, PS5 zanotowało najlepszy start w historii konsol Sony na terenie Stanów Zjednoczonych, ale nawet to nie wystarczyło, aby pokonać w zestawieniu fenomen, jakim bez wątpienia jest Nintendo Switch.

Teraz zaczęły pojawiać się dane z kolejnych regionów świata - jednym z takich jest Francja. Konsole debiutowały tam tego samego dnia, co u nas - 10 i 19 listopada. Nie będzie pewnie żadnym zaskoczeniem, jeśli napiszę, iż lepszą sprzedażą cieszyło się PlayStation 5. Jakby tego było mało, 107 000 to wynik tak duży, że sprzęt oficjalnie może cieszyć się najlepszą sprzedażą w historii (pokonując Nintendo Switch z liczbą 105 000).

Jeśli chodzi o porównanie do PlayStation 4, wynik jest zauważalnie wyższy. Siedem lat temu konsola Sony debiutowała z wynikiem 90 000 egzemplarzy. W przypadku konsol Microsoftu jest kilkukrotnie gorzej. Xboksy Series S i Series X sprzedały się sumarycznie w liczbie 37 000, co jest wynikiem gorszym od poprzedniej generacji, gdzie wynosił on około 50 000.

 

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-sold-over-107000-in-france-xbox-series-x-s-moves-around-37000

Komentarze (171)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper