Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.12.2020 13:11
Cyberpunk 2077 x Blade Runner
4056V

Cyberpunk 2077 już generuje zyski. CD Projekt RED potwierdza zwrot kosztów na produkcję i marketing

Cyberpunk 2077 może zbierać negatywne opinie za konsolowe wydanie, CD Projekt RED notuje gorszy okres na giełdzie, ale patrząc pod względem finansowym – jest sukces. Korporacja potwierdziła, że już teraz polska produkcja zaczęła generować zyski.

Prace nad Cyberpunkiem 2077 trwały kilka lat, jednak zainteresowanie polską produkcją było tak duże, że wystarczyły zamówienia przedpremierowe, by CD Projekt mógł opublikować ważny komunikat. Już teraz udało się wygenerować kwotę, dzięki której zwróciły się koszty produkcji, marketingu oraz promocji gry:

„Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, że szacowana wartość należności licencyjnych Spółki z tytułu zrealizowanej sprzedaży przedpremierowej gry Cyberpunk 2077 we wszystkich kanałach cyfrowych przewyższyła łączną sumę:

- całkowitych nakładów na wyprodukowanie gry oraz

- kosztów marketingu i promocji gry ponoszonych przez Spółkę - zarówno dotychczasowych jak i planowanych do końca 2020 roku.”

W rezultacie Cyberpunk 2077 jest już na plusie i kolejne sprzedane egzemplarze generują zyski. Jest to wiadomość, której mogliśmy się spodziewać (w końcu tytuł zaliczył 8 mln sprzedanych egzemplarzy w zamówieniach przedpremierowych!), ale jak widać CD Projekt stara się ratować na wielu frontach.

Na giełdzie sytuacja wygląda źle, więc otrzymujemy kolejne komunikaty, a deweloperzy zajmują się opracowaniem następnych łatek, ponieważ również pojawiają się dość jednoznaczne raporty.

Sytuacja jest trudna, bo choć Cyberpunk 2077 to świetna gra, to jej jakość mogą docenić tylko gracze, którzy grają na PC i mają mocny sprzęt.

Źródło: https://www.bankier.pl/wiadomosc/CD-PROJEKT-SA-Informacja-dotyczaca-szacowanego-zwrotu-nakladow-Spolki-zwiazanych-z-produkcja-i-promocja-gry-Cyberpunk-2077-8018657.html

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077