Sony utrudnia życie graczom z PS3, PS Vity i PSP. Firma zmniejsza opcję kupowania gier

News
2884V
Sony utrudnia życie graczom z PS3, PS Vity i PSP. Firma zmniejsza opcję kupowania gier
Wojciech Gruszczyk | 10.12.2020, 20:05

Sony zdecydowało się na kolejny bardzo dziwny ruch, który wpłynie na rozgrywkę entuzjastów między innymi PS3. Korporacja jeszcze bardziej ograniczy możliwość kupowania gier na starszych urządzeniach. Teraz już nie dokonamy szybkich zakupów za pomocą karty kredytowej.

Japończycy w październiku potwierdzili plotki i zapowiedzieli nowy PlayStation Store. Teraz przez witrynę lub aplikację możemy kupić wyłącznie gry na PlayStation 5 i PlayStation 4. Sytuacja jest kłopotliwa dla fanów PS3, PS Vity i PSP, a teraz okazuje się, że Sony jeszcze bardziej zmniejszy możliwości kupowania produkcji na starszych platformach.

Gracze już teraz mogą robić zakupy wyłącznie przez konsole, a od 1 stycznia 2021 roku w trakcie płacenia za produkcje pojawi się tylko jedna opcja – wykorzystanie wcześniej dodanych funduszy. Nie będziemy mogli podpiąć karty kredytowej, karty debetowej lub konta z PayPala, by szybko wrzucić pozycję na listę. Z „plastiku” czy też usług nie skorzystamy nawet do prostego doładowania PSN.

Korporacja tłumaczy, że sytuacja ma związek z zabezpieczeniami, ale jak wiadomo na PlayStation 5 i PlayStation 4 ta opcja będzie wciąż dostępna. Trzeba mieć świadomość, że decyzja może mocno wpłynąć na życie niektórych klientów, ponieważ zmiana wydłuży czas zakupów i trudno tutaj mówić o wygodzie.

Sony utrudnia życie graczom z PS3, PS Vity i PSP. Firma zmniejsza opcję kupowania gier

Źródło: https://www.resetera.com/threads/ps3-vita-psp-stores-in-eu-to-stop-accepting-cards-payment-paypal-wallet-transactions-only.342064/

Komentarze (82)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper