Iza Łęcka Iza Łęcka 16.10.2020 07:00
PSN Sony PlayStation Store
1589V

Sony potwierdza zmiany na witrynie PlayStation Store. Japończycy skupiają się na PS5 i PS4

Sony wysyła wiadomości do graczy i tym samym potwierdza ostatnie plotki dotyczące zmian na witrynie w aplikacji PlayStation Store. Klienci japońskiej korporacji nie otrzymają już komfortowego dostępu do kupowania gier z PS3, PSVity oraz PSP. Priorytetem stało się PS5 i PS4.

Jeszcze kilka dni temu były to wyłącznie plotki, jednak już pierwsze zmiany na witrynie PlayStation zwiastowały, że Japończycy naprawdę zrezygnują ze wsparcia kupowania niektórych gier przez aplikację oraz witrynę PlayStation Store.

W ostatniej wiadomości do graczy Sony potwierdza, że zamierza wprowadzić „całkowicie nowy PlayStation Store”, który zostanie udostępniony przez stronę oraz apkę – nowości zostaną przedstawione graczom od 21 do 27 października, czyli już w przyszłym tygodniu.

Od tego czasu nie będziemy mogli kupować przez stronę i aplikację PlayStation Store:

  • Gier i dodatków z PlayStation 3
  • Gier i dodatków z PlayStation Portable
  • Gier i dodatków z PlayStation Vity
  • Aplikacji
  • Motywów
  • Awatarów

Sony podkreśla, że nadal będziemy mogli kupować wszystkie produkty z PlayStation Store na starszych platformach, jednak będzie to wymagało uruchomienia i skorzystania z poszczególnych urządzeń. W tym wypadku trudno mówić o wygodzie, bo wiemy, że PSN najlepiej działa właśnie przez stronę lub dedykowaną aplikację.

Wydaje się niezwykle prawdopodobne, że powyższe zmiany są podyktowane nowym systemem PS5. Japończycy wczoraj potwierdzili, że PlayStation Store zostanie bezpośrednio zintegrowany z PlayStation 5.

Źródło: Twitter: Lbabinz

Tagi: PlayStation 3 playstation 4 playstation portable playstation store PlayStation Vita PS3 PSN psp psvita sony