Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.12.2020 15:02
Tenet
860V

Tenet zmierza na 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray i DVD. Znamy zawartość

Jedną z najbardziej widowiskowych, tegorocznych kinowych premier był „Tenet”. Nie każdy zdecydował się wybrać do kin, by poznać nową propozycję Christophera Nolana, ale historia w końcu trafi na nośniki. Sprawdźcie szczegóły nowego wydania.

„Tenet” to najnowsza produkcja autora trylogii „Mrocznego Rycerza”, która zebrała wiele pochwał wśród dziennikarzy oraz krytyków. Christopher Nolan przygotował widowisko za 200 mln dolarów – przy filmie pracowało około 250 osób, zdjęcia trwały 96 dni i odbyły się w aż siedmiu krajach (USA, Danii, Estonii, Indiach, Włoszech, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii).

Główne role w tej najbardziej oczekiwanej produkcji roku zagrali: nominowany do Złotego Globu John David Washington („Czarne bractwo. BlacKkKlansman”), Robert Pattinson („Lighthouse”, saga „Zmierzch”, a już wkrótce tytułowy „Batman”), dwukrotny laureat Oscara Michael Caine („Hanna i jej siostry”), Elizabeth Debicki („Wielki Gatsby”), Clemence Posey („Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”), pięciokrotnie nominowany do Oscara Kenneth Branagh („Hamlet”) oraz zdobywca Złotego Globu Aaron Taylor-Johnson („Zwierzęta nocy”).

Tak o filmie wypowiedział się Christopher Nolan:

„W wielu swoich filmach starałem się wykorzystać element, który, w moim przekonaniu, jest wyjątkową cechą kina. Chodzimy być może ciągle do tego samego kina i co jakiś czas patrzymy na ten sam ekran przez podobną ilość czasu, ale oglądamy historie, które rozgrywać się mogą na przestrzeni godzin, lat, a nawet wieków i w ogóle nam to nie przeszkadza. Kino ma ten wyjątkowy dar manipulacji naszymi odczuciami na temat czasu. „Tenet” wyrósł z mojej fascynacji tym zjawiskiem”

Warto przypomnieć, że pomysł na „Tenet” narodził się w głowie Nolana już w latach 90. ubiegłego wieku,ale tak naprawdę scenariusz zaczął powstawać dopiero w 2014 roku. Stworzenie historii zajęło 4 lata, a pierwsze przygotowania do realizacji obrazu zostały zapoczątkowane w 2018 roku.

„Tenet” jest jedną z nielicznych wielkich premier, które trafiły w 2020 roku do kin, ale mimo to wielu widzów nie zdecydowało się oglądać produkcji na dużym ekranie. Teraz jednak będzie okazja nadrobić tę historię, ponieważ od 15 grudnia opowieść będzie dostępna na 4K Ultra HD Blu-ray, Blu-ray i DVD.

Widzowie mogą liczyć na następujące dodatki w wydaniach Blu-ray:

Patrzenie na świat w nowy sposób: jak powstawał Tenet – ponad godzina dodatków o castingu, fabule, scenografii, zdjęciach, plenerach, kostiumach, muzyce, kręceniu najbardziej spektakularnych scen i nie tylko.

Sprawdźcie naszą recenzję „Tenet”.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: Christopher Nolan film galapagos tenet