Iza Łęcka Iza Łęcka 10.12.2020 10:39
ps5 i xsx pady
1178V

PS5 osiągnęło znacznie lepszy wynik od Xboksa Series X w Japonii. Znamy bilans sprzedaży z listopada

Sony i Microsoft nie dostarczyły oczekiwanej liczby egzemplarzy next-genów na rynek, pomimo tego zestawienie z Japonii jest bardzo ciekawe. Gigant z Redmond zapowiedział walkę o graczy z regionu Azji, niestety, przynajmniej aktualnie, poziom sprzedaży PS5 nie ma sobie równych. 

PlayStation 5 i Xboksy Series X|S miały swoje wielkie premiery w zeszłym miesiącu, dzięki czemu w najbliższym czasie możemy spodziewać się serii podsumowań, które ukażą, jak rozkładało się zainteresowanie urządzeniami w debiutanckich tygodniach. Japoński gigant nie może mówić o dominacji na całym rynku, jednak w starciu poradziło sobie znacznie lepiej od konkurencji z Microsoftu. 

W listopadzie japońscy gracze kupili przeszło 201 000 egzemplarzy PlayStation 5, podczas gdy sięgnęli łącznie po 28 000 pudełek z Xboksami X|S. Możemy podejrzewać, że next-geny osiągnęłyby znacznie lepsze rezultaty, gdyby producenci zaoferowali więcej urządzeń do dystrybucji. Przypomnijmy, że w obu przypadkach wyprodukowana baza konsol została szybko wyprzedana.

Zastanawiać może kwestia Microsoftu, którego przedstawiciele już od jakiego czasu zapowiadali skupienie się na Japonii, natomiast w premierowym miesiącu dostarczono na rynek zaledwie 28 tysięcy egzemplarzy konsol. Jak wiadomo, Amerykanie przygotowali mniej next-genów od konkurencji, jednak próby zaistnienia na rynku mogą być jeszcze bardziej utrudnione, gdy nie podąża się za zainteresowaniem graczy z danego regionu.

Źródło: https://www.famitsu.com/news/202012/09210903.html

Tagi: japonia playstation 5 ps5 sprzedaż xbox Xbox Series S Xbox Series X