PS5 zostało całkowicie wyprzedane w Japonii. Sony potwierdza brak sprzedaży PlayStation 5 w dniu premiery

News
5305V
PS5 zostało całkowicie wyprzedane w Japonii. Sony potwierdza brak sprzedaży PlayStation 5 w dniu premiery
Iza Łęcka | 05.11.2020, 07:00

Japoński oddział PlayStation jako pierwszy odniósł się do premiery PS5. W Kraju Kwitnącej Wiśnie gracze nie mogą liczyć, że kupią PS5 w dniu debiutu – urządzenie zostało całkowicie wyprzedane, można jedynie odbierać wcześniej zamówione egzemplarze konsoli.

Nie tylko w Polsce sytuacja z pandemią pogarsza się z dnia na dzień - na japońskim blogu PlayStation została opublikowana bardzo ważna wiadomość. Gracze z Kraju Kwitnącej Wiśni nie mogą oczekiwać, że w dniu premiery PS5 (12 listopada) kupią konsolę w sklepach.

Gigant branży potwierdza również brak organizacji jakichkolwiek imprez na terenie kraju, a jednocześnie chce mieć pewność, że gracze nie będą ustawiać się w wielkich kolejkach, mając nadzieję na zakup PlayStation 5.

„W celu zapewnienia bezpieczeństwa naszym klientom, sprzedawcom i personelowi, w dniu premiery PS5 nie będą miały miejsca żadne imprezy w sklepach ani sprzedaż PS5. Osoby, które wcześniej zamówiły PS5, powinny skontaktować się ze sklepem detalicznym, w którym zamówiono PS5, aby uzyskać więcej informacji na temat sposobu odbioru konsoli.”

Japoński oddział PlayStation potwierdził ważną wiadomość: PS5 zostało w Japonii całkowicie wyprzedane:

„Z przykrością informujemy, że w dniu premiery PS5 nie przyjmujemy już zamówień przedpremierowych, ponieważ osiągnęliśmy już pełną zdolność produkcyjną, ale w przyszłości oczekujemy kontynuacji sprzedaży PS5.”

Pragnąc odebrać zakupioną w preorderze konsole, japońscy gracze muszą kontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcami. Przypomnijmy, że wczoraj polski rząd wprowadził nowe restrykcje, za sprawą których będziemy świadkami analogicznej sytuacji – część sklepów zapowiedziało już wysyłkę konsol do graczy.

Aktualnie Sony nie potwierdziło, kiedy sprzedawcy detaliczni otrzymają drugą dostawę PlayStation 5.

Źródło: https://blog.ja.playstation.com/2020/11/05/20201105-ps5/

Komentarze (111)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych