Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.12.2020 18:47
Control Remedy
952V

Control cieszy się wielkim zainteresowaniem. Studio pracuje nad dużym tytułem w „uniwersum Remedy”

Remedy Entertainment opóźniło premierę next-genowej wersji Control, ale możecie mieć pewność, że studio nie zwalnia. Deweloperzy pracują nad przynajmniej trzema projektami i jedna z produkcji zainteresuje fanów studia.

Control wykorzysta moc PlayStation 5 i Xboksów Series X|S w przyszłym roku, ale już teraz możemy potwierdzić, że gra zaliczyła bardzo duży sukces. Najnowsza produkcja studia osiągnęła sprzedaż na poziomie 2 mln – jest to najszybciej sprzedające się nowe IP Remedy od czasów wydania Maxa Payne'a

Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to jednocześnie pierwsza w pełni multiplatformowa produkcja, ponieważ wcześniej Alan Wake oraz Quantum Break były dostępne na Xboksach oraz PC. Teraz jednak deweloperzy chcą pracować na własny rachunek i przygotowują przynajmniej trzy gry.

Tajemnicza produkcja jest rozwijana w ramach „Remedy Connected Universe”, w którym aktualnie znajduje się Control oraz Alan Wake. Twórcy chcą łączyć swoje przyszłe historie i „następna duża gra” będzie częścią wykreowanej koncepcji.

Remedy podpisało również umowę wydawniczą z Epic Games – nieujawniony tytuł jest w pełni finansowany przez twórców Fortnite, ale trafi na konsole oraz komputery. Możemy podejrzewać, że pozycja będzie dostępna wyłącznie na Epic Games Store, ale samo IP pozostanie własnością deweloperów.

Warto dodać, że Control jest dostępny w Xbox Game Pass.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-12-09-control-has-sold-more-than-2m-units
https://www.psu.com/news/remedy-and-epics-project-targeting-consoles-and-pc-fully-funded-by-epic/
https://www.psu.com/news/remedy-confirms-its-next-big-game-will-take-place-in-the-remedy-connected-universe/

Tagi: 505 Games control Remedy Entertainment