Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.12.2020 12:15
Cyberpunk 2077
696V

Cyberpunk 2077 może szybko otrzymać mody. Fani już szykują narzędzie z Wiedźmina 3

Wiedźmin 3 otrzymał na PC wiele spektakularnych modów. Wszystko dzięki mocnemu wsparciu społeczności fanów. Wygląda na to, że tak samo będzie w przypadku Cyberpunka 2077.

Osoby odpowiedzialne za rozwijanie WolvenKit, czyli narzędzi modderskich, przy których pomocy stworzono wiele najlepszych przeróbek Wiedźmina 3, już zapowiedzieli, że zaczęli przygotowania do aktualizacji rzeczonej aplikacji, tak by współpracowała z Cyberpunk 2077

"Przygotowujemy się do aktualizacji narzędzi społeczności używanych do modowania Wiedźmina 3 - chcemy, by WolvenKit dostępny w formie open source obsługiwał również Cyberpunka".

Warto przypomnieć, że CDP RED już w maju zapowiedział, że w momencie premiery Cyberpunk 2077 nie będzie oficjalnie wspierać modów poprzez oficjalne narzędzie wydane społeczności. Deweloperzy nie mówią jednak "nie" takim inicjatywom i możliwe, że w kolejnych miesiącach udostępnią fanom oficjalne ułatwienia do kreacji modów.

W przypadku Wiedźmina 3 społeczność fanów nie zawiodła, tworząc niesamowicie udane i rozbudowane mody, dzięki którym gra - w szczególności na PC - cieszy się cały czas dużą popularnością. Przegląd najlepszych modów do Wiedźmina 3 znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: https://gamerant.com/witcher-3-mod-tool-cyberpunk-2077/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 mody Wiedźmin 3