Twórca marki Yakuza o Switch: "to konsola głównie dla dzieci i nastolatków"

Gry
1847V
Twórca marki Yakuza o Switch: "to konsola głównie dla dzieci i nastolatków"
Bartosz Dawidowski | 07.12.2020, 13:37

Od długiego czasu fanii Yakuzy proszą Segę o wydanie kolejnych odsłon serii na Switch. Niestety spadają szansę na realizację takiego scenariusza.

Toshihiro Nagoshi, główny dyrektor marki Yakuza, już w 2018 roku podkreślał, że rozmowy z Nintendo na temat przeniesienia Yakuzy na Switch nie zakończyły się sukcesem.

Pracownik Segi nie daje też specjalnej nadziei na zagranie w Yakuzę na Switch w najbliższych miesiącach. Toshihiro Nagoshi powiedział w ostatnim wywiadzie, że Switch jest w jego opinii konsolą przeznaczoną głównie dla dzieci i nastolatków. Wypowiedź pojawiła się w kontekście wspomnień switchowego wydania Super Monkey Ball: Banana Blitz HD.

"Pomimo tego, że na platformie Nintendo gra wiele osób w różnym wieku, to mimo wszystko uważam, że to sprzęt głównie dla dzieci i nastolatków" - powiedział Toshihiro Nagoshi, główny dyrektor marki Yakuza.

Yakuza to oczywiście marka przeznaczona tylko dla dorosłych, więc po takim komentarzu pracownika Segi szanse na jej przeniesienie na Switch wydają się jeszcze mniejsze, niż dawniej.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/yakuza-director-says-he-views-switch-predominantly-as-kids-and-teens-console/

Komentarze (139)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper