Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 05.12.2020 14:30
Dead Island 2 w fazie rozwoju
1044V

Dead Island 2 jest rozwijane, ale przed twórcami wciąż wiele pracy

Sequel świetnej gry o zombie, nad którym opiekę sprawuje obecnie Deep Silver, cały czas powstaje. Choć próżno szukać konkretów na temat produkcji, to możemy być pewni, że wszystko cały czas idzie w dobrym kierunku.

Dead Island 2 to gra, której oczekuje naprawdę wiele osób. W pierwszej połowie tego roku o projekcie było wyjątkowo głośno, gdy do Internetu wyciekły zdjęcia oraz materiały przedstawiające rozgrywkę. Wtedy też dowiedzieliśmy się, że gra ma trafić na PlayStation 5 oraz Xboksy Series X i Series S. Od tamtego momentu nastała jednak cisza, która nieco denerwowała fanów.

Milczenie przerwał bardzo wymowny wpis na Twitterze ze strony Deep Silver. Gdy jeden z użytkowników w pewnej wymianie zdań rzucił, że Dead Island 2 już nie wyjdzie, ci odpisali, że nie byliby tego tacy pewni. Spotkało się to z ogromnym odzewem ze strony graczy, którzy pisali wprost, że studio ponownie rozbudziło w ten sposób ich pogrzebane nadzieje.

Deep Silver dopisało wtedy, że wciąż nie są gotowi, aby poruszać temat najnowszego Dead Island, ale jeśli tylko coś się pojawi, na pewno poinformują o tym na Twitterze. Jest to bez wątpienia świetna informacja dla wszystkich wyczekujących. Minusem jest natomiast fakt iż wciąż, przez tak wiele lat, wyczekujemy jakiejkolwiek informacji o przybliżonej dacie premiery. Musimy uzbroić się w cierpliwość

Źródło: https://segmentnext.com/2020/12/03/dead-island-2-not-quite-ready/

Tagi: Dambuster Studio Dead Island 2 Deep Silver