Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 02.12.2020 14:39
Hideo Kojima
2311V

Death Stranding 2 czy nowy Metal Gear Solid? Ujawniono nowe szczegóły o projekcie twórcy

Hideo Kojima zdradził - za sprawą nowych ofert pracy - co nieco o swoim najnowszym projekcie, który znajduje się w fazie rozwoju.

Już pod koniec października Hideo Kojima, utalentowany japoński twórca, ochoczo oznajmił, że w jego zespole trwają prace nad kolejnym projektem. Nie zabrakło głosów, że będzie to kontynuacja innowacyjnej marki Death Stranding, która podzieliła fanów gier wideo, a najnowsze informacje mogą co nieco powiedzieć nam o nowym projekcie dewelopera.

Firma na początku grudnia opublikowała nowe ogłoszenia o pracę, które jasno mówią, iż Kojima poszukuje utalentowanych programistów chcących zasilić szereg zespołu, w którym pracuje wiele weteranów branży. Azjaci nie byli skorzy podawać zbyt wielu szczegółów, ale warto zaznaczyć, że przyszli projektanci będą pracować nad czymś, w czym istotną rolę odegrają przyszłościowe gadżety, pojazdy, czy również broń palna.

Hideo Kojima zaznacza także, że - mówiąc o grafikach i animatorach - chce zatrudnić osoby specjalizujące się nie tylko w tworzeniu ruchów ludzi, ale także mechów i potworów, z którymi zmierzymy się w najnowszej produkcji Japończyka, będącej obecnie w fazie rozwoju.

Bardzo możliwe, że twórca będzie próbował rozbudować historię marki Metal Gear Solid (to właśnie w niej spotykamy wiele mechów) lub Death Stranding (które de facto ma ogromny wachlarz opcji na sequel). 

Źródło: https://segmentnext.com/2020/12/02/kojima-productions-new-game/

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment