Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.01.2020 18:41
Death Stranding 2
750V

Death Stranding 2 może powstać? Kojima skupi się na „dużej grze” i mniejszych projektach

Kojima Productions zajmuje się teraz przeniesieniem Death Stranding na komputery osobiste, ale Hideo Kojima i Yoji Shinkawa mogą już myśleć o kolejnych projektach. Twórcy nie rezygnują z dużych produkcji, jednak chcą także opracowywać znacznie mniejsze przygody.

Kojima Productions ma za sobą bardzo pracowite miesiące, ale Hideo Kojima i Yoji Shinkawa (japoński artysta, twórca mechów z serii Metal Gear) małymi krokami już rozmyślają o kolejnych projektach. Twórcy spotkali się z dziennikarzem Famitsu i wspomnieli o kilku pomysłach.

Death Stranding 2 a może coś mniejszego?

Hideo Kojima podczas dyskusji nie ukrywał, że Kojima Productions ma teraz zająć się „wieloma projektami”. Twórcy chcą opracowywać mniejsze produkcje – przykładowo epizodyczne lub tytuły przeznaczone wyłącznie dla cyfrowej dystrybucji. Jednocześnie Kojima będzie nadzorował „wielką grę” – tutaj nie otrzymaliśmy szczegółów, ale możemy podejrzewać, że Hideo będzie chciał pracować nad rozwojem serii Death Stranding. Twórca wcześniej wielokrotnie wspomniał, że chce opracowywać kolejne opowieści, by lepiej rozwinąć swój gatunek... A podczas wywiadu podkreślił, że to właśnie jego najnowsza produkcja jest prawdopodobnie najbardziej chwalonym tytułem stworzonym przez Kojimę. Choć niektórzy nie docenili koncepcji, to jednak podobnie było z między innymi Metal Gear Solid – to pozwala Japończykowi wciąż tworzyć lepsze gry.

Japończyk podkreślił, że w jego planie jest kreowanie większej przygody i jednoczesne wydawanie mniejszych pozycji – nie jest pewien czy uda mu się to zrealizować, ale właśnie tak aktualnie wygląda plan pracy. W temacie Death Stranding, Kojiima i Shinkawa podkreślili także, że choć tytuł jest uważany za „dziwaczny”, to ich zdaniem wcześniej tworzyli bardziej „dziwaczne” produkcje. Ponadto, chcą opracowywać bardziej nietypowe produkty.

Gry to początek. Kojima chce filmów

Hideo Kojima i Yoji Shinkawa planują także wspólnie stworzyć mangę, a zdaniem Kojimy w kolejnym projekcie muszą pojawić się mechy, by Shinkawa mógł zaprezentować swój kunszt. Zespół myśli nawet o stworzeniu anime, jednak w głównej mierze Kojima myśli o stworzeniu filmu – z projektami Shinkawy.

Warto sprawdzić:

Źródło: https://www.dualshockers.com/kojima-productions-shinkawa-tease-projects-famitsu-interview/

Tagi: Death Stranding Kojima Productions Sony Interactive Entertainment