Iza Łęcka Iza Łęcka 02.12.2020 07:00
PS Plus i PS Now
2470V

PS Plus oraz PS Now oferują te same gry, z czego gracze nie są zadowoleni

W ostatnich miesiącach Sony ogłasza interesujące gry w ofertach PlayStation Plus oraz PlayStation Now, jednak kolejni użytkownicy dostrzegają jeden istotny problem – część zapewnianych produkcji się powiela, przez co posiadanie obu abonamentów staje się nieco dyskusyjne.

Już od jakiegoś czasu znamy tytuły, jakie udostępnione zostały w PlayStation Plus oraz PlayStation Now na grudzień – pomimo coraz bardziej różnorodnego katalogu, część klientów Sony narzeka. Problemem okazują się pozycje, które na przestrzeni kilku miesięcy powielają się, debiutując w obu usługach.

Niektórzy sympatycy marki PlayStation korzystają zarówno z PS Plus jak i PS Now, by móc w głównej mierze cieszyć się z profitów jakimi są chociażby darmowe gry. Od czerwca jednak regularnie doświadczamy sytuacji, w której biblioteki abonamentów powiększają się o te same tytuły – spośród 16 gier z Plusa aż pięć z nich trafiło do chmury. To PlayerUnknown's Battlegrounds, Street Fighter V, Vampyr, Middle-Earth: Shadow of War, oraz Hollow Knight na przestrzeni zaledwie pół roku wylądowały w dwóch usługach. Natomiast Friday the 13th: The Game oraz Broforce były na początku dostępne w PS Now, by później trafić do PS Plus – również w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Trzeba mieć świadomość, że nie jest to niedogodność, z którą mierzy się każdy fan konsolowej rozgrywki, ale w następnych miesiącach może dojść do wzmożenia podobnych wydarzeń – w końcu lista ciekawych produkcji, które Japończycy mogą proponować w usługach staje się coraz węższa.

Gigant branży pragnie zaproponować alternatywę swoich abonamentów, wspominając o ofercie podobnej do Xbox Game Pass, więc może przyszłoroczne zmiany rozwiążą trudności?

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/12/ps_plus_ps_now_members_frustrated_by_duplicate_ps4_games

Tagi: PlayStation Now PlayStation Plus PS Now PS Plus sony