Roger Żochowski Roger Żochowski 01.12.2020 07:00
Cyberpunk 2077. CD Projekt RED poinformowało jak będzie wyglądał cross-save na konsolach
2282V

Cyberpunk 2077. CD Projekt RED poinformowało jak będzie wyglądał cross-save na konsolach

Cross-save w czasach gdy wielu graczy myśli już nad zmianą konsoli i kontynuowaniem zabawy na next-genie to bardzo ważna kwesta, choć nie wszystkie gry będą go wspierać, że wspomnę choćby Yakuza: Like a Dragon na konsole Sony. Twórcy Cyberpunka 2077 właśnie ujawnili jak będzie to wyglądało w ich grze.

Cyberpunk 2077 na razie oficjalnie zawita na PC, PS4 i XOne, ale dzięki wstecznej kompatybilności będziemy mogli go oczywiście odpalić na PS5 i XSX, co z pewnością polepszy nie tylko czasy wgrywania, ale i płynność rozgrywki. Na dedykowaną wersję gry na nowe konsole będziemy musieli niestety poczekać do 2021 roku i zapewne dopiero wtedy doczekamy się takich bajerów jak wsparcie ray-tracingu. 

Już teraz jednak wiemy, że Cyberpunk 2077 pozwoli na przenoszenie zapisów gry w ramach danej rodziny konsol Sony lub Microsoftu. 

Grę będziemy mogli więc zacząć na urządzeniach obecnej generacji, by po pobraniu stosownej łatki kontynuować ją już na PS5 lub XSX, w zależności od tego czy graliśmy na PS4 czy XOne. Twórcy na jednym ze spotkań inwestorskich poinformowali również, że zaangażowany w projekt Keanu Reeves jest zachwycony tytułem, cały czas gra, ale jeszcze go nie ukończył. 

Cyberpunk 2077 ukaże się na rynku w przyszłym tygodniu - dokładnie 10 grudnia. Naszą recenzję przeczytacie oczywiście przed premierą.  
 

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077