Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 30.11.2020 16:36
Shadow of the colossus
6079V

Xbox Series S obsługuje gry z PS2 dzięki specjalnemu emulatorowi - posiadacze PlayStation 5 są wściekli

Posiadacze Xbox Series S mogą zagrać - dzięki specjalnemu emulatorowi - w największe hity dostępne ekskluzywnie na PlayStation 2.

Jak dobrze wiemy, PlayStation 5 obsługuje dzięki wstecznej kompatybilności jedynie tytuły dostępne oficjalnie na PlayStation 4. Jeśli więc starsi gracze pragną załączyć sobie chociażby Gran Turismo 4, są zmuszeni wyciągnąć z szafy zakurzone PlayStation 2 lub kupić Xboksa Series X|S...

Kanał na YouTube o nazwie Modern Vintage Gamer postanowił pokazać, w jaki sposób działają na słabszym, next-genowym sprzęcie Microsoftu, klasyki z szóstej generacji konsol, które były dostępne jedynie na urządzeniu Japończyków. Na poniższym wideo obejrzycie zapis z rozgrywki z takich tytułów, jak God of WarShadow of the ColossusMetal Gear Solid 2: Sons of Liberty, czy nawet wyżej wspomniane Gran Turismo 4.

Aby móc zagrać w rzeczone klasyki, posiadacz XSS musi pobrać specjalny emulator o nazwie RetroArch, pozwalający grać w gry dostępne na platformach, których nie posiadacie, a następnie przejść w specjalny tryb programisty i uruchomić program w trybie najwyżej wydajności.

Twórca materiału zaznacza, że czasami niektóre tytuły się zawieszają, wyrzucają do menu gry, ale mimo tego rozgrywka jest przyjemna, a co więcej, pozwala łatwym sposobem zapoznać się z największymi klasykami poprzedniej dekady. Emulator jest kompatybilny także z pozycjami dostępnymi na pierwszym PlayStation, PSP oraz z niektórymi platformami Nintendo.

W sekcji komentarzy pojawiło się sporo zdań, które jasno mówią, że posiadacze PlayStation 5 nie są zadowoleni z faktu, że konkurencyjna platforma może ogrywać największe produkcje z PS2, a oni muszą zadowolić się jedynie wsteczną kompatybilnością sięgająca maksymalnie do projektów z PS4.

Źródło: https://www.vg247.com/2020/11/30/xbox-series-s-x-ps2-emulation/

Tagi: Japan Studio shadow of the colossus Sony Computer Entertainment Europe