Iza Łęcka Iza Łęcka 26.11.2020 10:34
Eivor Assassin's Creed Valhalla
5636V

Assassin’s Creed Valhalla z bardzo ważną aktualizacją. Ubisoft naprawia grę i pozwoli wybrać tryby

Ubisoft zajmuje się usprawnieniem swojego ostatniego hitu. Assassin’s Creed Valhalla otrzyma dzisiaj dużą aktualizację, dzięki której będzie można dokonać wyboru spośród trybów wyświetlania grafiki i płynności animacji. Twórcy eliminują także szereg błędów.

Assassin’s Creed Valhalla jest największą premierą Ubisoftu, jednak produkcja trafiła na rynek z niespodziewanymi problemami. Gra nie osiągnęła oczekiwanych rezultatów na nowych Xboksach (przez późno dostarczone devkity?), a kolejnym kłopotem okazały się stany rozgrywki, czy przeniesienie pozycji na nową generację.

W odpowiedzi na wszelkie niedogodności, deweloperzy Ubisoftu zakasali rękawy i szybko reagują. Już dzisiaj o 13:00 z myślą o konsolach i komputerach zostanie opublikowana aktualizacja – w zależności od platformy pobierzemy od 2,5GB (PS5) do 5,3GB (XSX|S) danych.

Twórcy pozwolą dokonać wyboru trybu rozgrywki: w opcji "Wydajności" otrzymamy dostosowaną rozdzielczość przy docelowych 60 klatkach na sekundę, natomiast decydując się na tryb "Jakości" zobaczymy na ekranie „maksymalną rozdzielczość” przy 30 fps. W przypadku Xboksa Series X i PlayStation 5 domyślnie uruchomiona zostanie „Wydajność”, a na Xboksie Series S włączona będzie „Jakość”.

Ubisoft zajął się również usunięciem błędów, pozbyciem się zaobserwowanych niedogodności pojawiających się w świecie gry (kiedy to postać w danych miejscach się blokuje), usprawnione zostały reakcje i zachowania NCP-ów oraz bossów, balans, ale co najważniejsze, zapowiedziana jest poprawa wydajności. Na Xboksach Series X|S mamy doświadczać znacznie lepszej jakości rozgrywki (bez efektu rozrywania obrazu).

Gracze mogą także liczyć na naprawę problemów ze stanem rozgrywki – po aktualizacji widoczne będą wszystkie save'y, a te zapisywane w chmurze otrzymają odpowiednią, charakterystyczną nazwę. Deweloperzy przygotowali także komunikat o niepoprawnym zapisie w chmurze.

Szczegółowy opis wszelkich zmian znajdziecie na stronie Ubisoftu.

Źródło: https://discussions.ubisoft.com/topic/84566/assassin-s-creed-valhalla-title-update-1-0-4?lang=en-US

Tagi: aktualizacja Assassin's Creed Valhalla patch Ubisoft