PS5 zostało wykupione przez CrepChiefNotify w Wielkiej Brytanii. Teraz grupa ustala cenę

News
11516V
PS5 zostało wykupione przez CrepChiefNotify w Wielkiej Brytanii. Teraz grupa ustala cenę
Wojciech Gruszczyk | 23.11.2020, 18:44

PS5 zostało wyprzedane na całym świecie i gracze walczą teraz o wolne sztuki, jednak do bardzo nietypowej sytuacji doszło na terenie Wielkiej Brytanii. Grupa CrepChiefNotify wykupiła duży nakład konsoli i teraz to ona ustala cenę.

PS5 to aktualnie jedno z najbardziej pożądanych urządzeń na rynku i choć Sony zajmuje się produkcją kolejnych sztuk, to tak naprawdę nie wiemy, kiedy sprzęt będzie ogólnodostępny.

Do bardzo nietypowej sytuacji doszło na brytyjskim rynku, gdzie działa CrepChiefNotify. To właśnie ta firma według raportu Business Insider wykupiła blisko 3500 jednostek PlayStation 5 i odsprzedaje je teraz z dużym zyskiem. Jest to oczywiście jak najbardziej legalne, jednak jak dostrzegają dziennikarze oraz gracze – system zamówień przedpremierowych na PlayStation 5 był lekko mówiąc problematyczny.

CrepChiefNotify zdołało wykupić ponad trzy tysiące urządzeń i to aktualnie ta firma (nie są to oficjalni partnerzy PlayStation) posiada największą liczbę sztuk PlayStation 5, która trafia do sprzedaży.

Jak podali sami zainteresowani, wykorzystują do takich zakupów dobrze zaprogramowane boty, które pozwalają znacznie przyspieszyć proces zakupów – prawie 3500 kupionych konsol potwierdza, że ta strategia działa.

Teraz gracze muszą decydować się na kupowanie droższych konsol lub muszą czekać na drugi rzut – choć także i w tym wypadku takie grupy jak CrepChiefNotify będą działać i próbować wyrwać jak największą liczbę sztuk PS5.

Jak widać nie tylko celebryci sprzedają PlayStation 5. Sprawdźcie również ciekawą prezentację czarnego kontrolera DualSense.

Źródło: https://screenrant-com.cdn.ampproject.org/v/s/screenrant.com/ps5-online-sales-bots-scalpers-resellers/amp/?amp_js_v=0.1

Komentarze (196)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper