Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.11.2020 18:05
Cyberpunk 2077 i wyniki finansowe
1241V

CD Projekt wciąż notuje kapitalne wyniki. Kampania promocyjna Cyberpunka 2077 wchodzi w finałową fazę

CD Projekt właśnie podsumował wyniki za III kwartał i studio odpowiedzialne za growe przygody Wiedźmina oraz Cyberpunk 2077 potwierdza świetne rezultaty. Deweloperzy mogą w spokoju kończyć prace nad grą, ponieważ wcześniej wydane produkcje wciąż notują wyjątkowe wyniki.

10 grudnia odbędzie się premiera Cyberpunka 2077, a jeszcze przed tym wydarzeniem CD Projekt podsumował wyniki za III kwartał bieżącego roku. W tym czasie rodzima korporacja osiągnęła 105 mln zł przychodów ze sprzedaży, a skonsolidowany zysk netto wzrósł w ujęciu rocznym o blisko 60% i wyniósł ponad 23 mln zł.

Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD Projekt ds. finansowych., nie ukrywa, że te wyniki zostały osiągnięte głównie dzięki grom z serii Wiedźmin:

„Osiągnięte w III kwartale przychody oparte były w głównej mierze na sprzedaży gier z wiedźmińskiego uniwersum – podobnie jak w minionych kwartałach dominował Wiedźmin 3 wraz z dodatkami, dostępny obecnie na czterech platformach. Warto podkreślić, że kolejny bardzo dobry kwartał mają za sobą GWINT oraz Wojna Krwi. Z kolei GOG.com poprawił swoją sprzedaż w okresie lipiec-wrzesień o blisko jedna czwartą w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r.”

CD Projekt RED kończy prace nad Cyberpunkiem, opracowuje nowe projekty i rozwija nowe technologie – te wszystkie prace pochłonęły w III kwartale aż 52 mln zł. Mimo wszystko deweloperzy najwidoczniej mogą w spokoju rozwijać grę, ponieważ i tak seria Wiedźmin notuje bardzo dobre wyniki.

Piotr Nielubowicz potwierdził również, że najlepsze dopiero przed nami, ponieważ kampania marketingowa Cyberpunka 2077 wkracza w finalną fazę, więc możemy liczyć, że Polacy zadbają jeszcze o kilka ładnych materiałów zapowiadających wielką produkcję.

Sprawdźcie najnowsze materiały z Cyberpunka 2077 – gameplay z konsol Sony oraz porównanie PS4 Pro i PC.

Źródło: https://www.cdprojekt.com/pl/media/aktualnosci/cd-projekt-podsumowuje-iii-kwartal-2020-roku/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 wiedźmin Wiedźmin 3: Dziki Gon wyniki finansowe