Nowe Metro powstaje! Metro Exodus zmierza na PS5 i Xbox Series X|S

Gry
2990V
Nowe Metro powstaje! Metro Exodus zmierza na PS5 i Xbox Series X|S
Wojciech Gruszczyk | 25.11.2020, 16:01

4A Games właśnie ujawniło ważne szczegóły. Twórcy oficjalnie pracują nad nową częścią Metro, a jednocześnie gracze mogą oczekiwać, że Metro Exodus otrzyma aktualizację wykorzystującą moc PlayStation 5 i Xboksów Series X|S.

Na takie wieści czekali wszyscy fani świata Dmitrija Głuchowskiego. 4A Games właśnie oficjalnie potwierdziło, że pracuje nad kolejnym tytułem z serii Metro – produkcja zmierza już na PlayStation 5, Xboksy Series X|S oraz komputery osobiste. Twórcy zapewnią zupełnie nową technologię i wykorzystają moc platform:

„Proces ten obejmie m.in. całkowitą przebudowę silnika oraz mechanizmów rendererowania, aby wykorzystać dodatkową moc, szybką pamięć masową oraz obsługę technologii ray tracing, jaką zapewniają nowe konsole.”

Gracze mogą liczyć na tryb sieciowy, który zostanie przygotowany we współpracy z Saber Interactive – seria Metro pierwszy raz otrzyma multiplayer. Twórcy w następujących słowach skomentowali zapowiedź:

„Jako relatywnie małe studio nigdy nie byliśmy w stanie sprostać tym ambicjom, a nasze pomysły na zabawę dla wielu graczy nigdy nie wyszły poza fazę prototypu” - powiedzieli nam przedstawiciele 4A Games. „Jednak dzięki doświadczeniu Sabre w grach online aktywnie badamy koncepcje gry wieloosobowej, które zaoferują nowy sposób na zanurzenie się w świecie Metro”

Fani nie muszą się jednak obawiać, że Metro nie zapewni odpowiedniej, wysokiej jakości w trybie fabularnym – właśnie z tego powodu drugi zespół skupia się na multiplayerze, by 4A Games mogło ponownie zaoferować mocną kampanię.

To jednak nie koniec dobrych informacji. Tak jak wczoraj przypuszczałem, już wkrótce Metro Exodus otrzyma bezpłatną aktualizację, która wykorzysta potencjał next-genów – w tym wypadku deweloperzy zwiększą liczbę klatek na sekundę, podwyższą rozdzielczość, skrócą ekrany wczytywania i zapewnią „intensywne wykorzystanie ray tracingu”. Zespół zadbał także o szereg ulepszeń graficznych, które były możliwe wyłącznie na nowych platformach.

Z okazji 10-lecia rozwoju marki Metro, 4A Games udostępniło nową witrynę, na której znajduje się oś czasu – ona łączy wydarzenia z książek i gier:

„Oś czasu ukazuje przeplatającą się historię Dmitrija Glukhovsky'ego, 4A Games oraz świata gier wideo Metro w jednym miejscu, oferując fanom i nowicjuszom unikalny sposób odkrywania tej kultowej serii.”

Źródło: Informacja prasowa: Koch Media Poland

Komentarze (67)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper