Marvel's Avengers to ogromna klapa finansowa. Square Enix wtopiło i rozeszło się tylko 3 miliony egzemplarzy

Gry
4330V
Marvel's Avengers to ogromna klapa finansowa. Square Enix wtopiło i rozeszło się tylko 3 miliony egzemplarzy
Kajetan Węsierski | 08.11.2020, 11:30

Wygląda na to, że ostatni głośny projekt od Square Enix okazał się finansową klapą. Gra na licencji popularnych komiksów superbohaterskich sprzedaje się znacznie gorzej, niż zakładano. 

Marvel's Avengers to bardzo ciekawy projekt, który był jednym z głośniej reklamowanych w bieżącym roku. Niestety nie zawsze mówiono o nim dobrze, a liczne kontrowersje miały miejsce jeszcze na długo przed premierą. Ostatecznie gra okazała się bardzo przyjemna i w wielu recenzjach zebrała bardzo dobre oceny - podobnie było w tej, którą napisał dla Was Wojtek

Dalsza część tekstu pod wideo

Teraz okazuje się, że projekt może być ogromnym niewypałem. Jak donoszą najnowsze informacje, dotychczas sprzedano tak mało kopii gry(na PlayStation 4, Xboksa One oraz PC), że Square Enix, jeśli chodzi o finanse związane z tym tytułem, jest obecnie 63 miliony dolarów w plecy. Na pewno nie wróży to dobrze przyszłości gry i nie rzutuje pozytywnie na perspektywy jej dalszego rozwoju. 

Jak możemy przeczytać, rozeszło się zaledwie 3 miliony egzemplarzy gry, co biorąc pod uwagę licencję, o jaką ją oparto, jest wynikiem po prostu marnym. Jeszcze przed premierą nie brakowało kontrowersji, ale ostatecznie wydawało się, że Crystal Dynamics stworzyło produkt, który ma szansę podbić serca wielu graczy i skutecznie utrzymywać ich na serwerach. Rzeczywistość okazała się inna. 

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Marvel's Avengers.

Źródło: https://twitter.com/CultureCrave/

Komentarze (171)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper