Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 24.11.2020 17:55
Red Dead Online
4474V

Red Dead Online jako samodzielna gra! Znamy cenę, datę premiery i rozmiar produkcji

Rockstar właśnie potwierdziło zaskakującą wiadomość. Jeszcze w grudniu Red Dead Online zostanie udostępnione jako samodzielna produkcja. Gracze nie będą musieli kupować Red Dead Redemption 2, by móc zagrać w sieciowy tryb.

Rockstar najwidoczniej chce skupić się na rozbudowie Red Dead Online, ale deweloperzy nie chcą zmuszać graczy do kupowania Red Dead Redemption 2. Od 1 grudnia w cyfrowych sklepach pojawi się samodzielna produkcja, która nie będzie powiązana z kampanią:

„Po raz pierwszy nowi gracze, którzy nie posiadają jeszcze Red Dead Redemption 2, mogą doświadczyć wszystkiego, co Red Dead Online ma do zaoferowania, w tym otrzymają dostęp do do wszystkich przyszłych aktualizacji”

Deweloperzy potwierdzają, że w samodzielnym Red Dead Online otrzymamy dostęp do wszystkich znanych trybów, będziemy mogli swobodnie tworzyć postacie, biegać nimi po świecie gry czy po prostu uczestniczyć w kolejnych wyzwaniach – zainteresowani sprawdzą znane role.

Red Dead Online będzie dostępny na PlayStation Store, Microsoft Store, Rockstar Games Launcher, Epic Games Store i Steam za 4,99$ - czyli 75% zniżki w stosunku do normalnej ceny. Promocja będzie dostępna do 15 lutego 2021 roku.

Trzeba jednak zaznaczyć, że Red Dead Online wymaga aż 123GB miejsca na dyskach, ponieważ gracze otrzymają możliwość odblokowania Red Dead Redemption 2. Twórcy potwierdzili dodatkowo, że od przyszłego tygodnia zostanie rozbudowana rola Łowcy Nagród, ponieważ w świecie pozycji pojawi się wielu nowych przestępców do złapania.

Warto przypomnieć, że Red Dead Online zanotowało ostatnio rekordowe zainteresowanie, a w Sieci pojawiła się plotka o kompletnym wydaniu dwóch części serii, ale jest to podobno fake.

Źródło: https://www.rockstargames.com/newswire/article/61801/get-red-dead-online-as-a-standalone-game-on-december-1st

Tagi: Red Dead Redemption 2 Rockstar San Diego Take-Two