Iza Łęcka Iza Łęcka 06.11.2020 07:00
GTA Online i Red Dead Online wyniki
2394V

GTA 5 śrubuje kosmiczny wynik. GTA Online i Red Dead Redemption 2 notują wyjątkowe rezultaty

Najnowszy raport finansowy Take-Two potwierdza ogromne zainteresowanie GTA 5, GTA Online oraz Red Dead Redemption 2. Gry Rockstar notują rekord za rekordem lub śrubują niesamowite wyniki, a graczy przed mikrotransakcjami nie zraża nawet długoletnie oczekiwanie na nową odsłonę Grand Theft Auto.

Take-Two to kolejna firma po Sony oraz Nintendo, która przedstawiła raport finansowy. Ujawnione wyniki potwierdzają, że podczas pandemii produkcje Rockstar cieszą się rekordowym zainteresowaniem. Gracze nie mają oporów, by wydawać miliony na mikrotransakcje.

Grand Theft Auto V trafi w przyszłym roku na nową generację, tymczasem jak dotąd tytuł Rockstar osiągnął sprzedaż na poziomie 135 mln egzemplarzy. Take-Two nie spodziewało się tak dużego zarobku z mikrotransakcji w GTA Online – wyniki wyprzedziły prognozy, a drugi kwartał roku fiskalnego był również najlepszym analogicznym czasem w historii GTA Online.

Nie sądźcie jednak, że sieciowy tryb z Grand Theft Auto 5 ma zwolnić. Włodarze Take-Two są przekonani, że w przyszłym roku GTA Online osiągnie rekordowy poziom gotówki przeznaczonej na mikrotransakcje  – wszystko za sprawą nadciągającej, ale jeszcze nie ogłoszonej oficjalnie, aktualizacji. Pamiętajmy także, że GTA 5 doczeka się nowej wersji na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S.

To nie koniec pozytywnych informacji od Rockstar. Red Dead Redemption 2 również zgarnia krocie – gigant branży informuje o 124% wzroście zarobków dzięki tej pozycji w okresie od lipca do września (w tym wzroście sprzedaży o 106%). Red Dead Online również „przekroczyło oczekiwania” i nie tylko osiągnęło 96% wzrost wyników rok do roku, ale i na serwerach znalazło się o 47% nowych graczy. Obecnie RDR 2 osiągnął sprzedaż na poziomie 34 mln egzemplarzy, a Rockstar planuje znacznie więcej treści do przygody na Dzikim Zachodzie.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/red-dead-redemption-2-sales-surge-as-gta-online-sets-more-records/1100-6484162/

Tagi: Grand Theft Auto V gta online Red Dead Online Red Dead Redemption 2 Rockstar Games Rockstar North wyniki wyniki finansowe