PS5 ma wystarczyć na pięć, sześć, a może i siedem lat. Jim Ryan jest pozytywnych myśli i wspomina o chmurze

Gry
2372V
PS5 ma wystarczyć na pięć, sześć, a może i siedem lat. Jim Ryan jest pozytywnych myśli i wspomina o chmurze
Mateusz Wróbel | 21.11.2020, 19:45

Jim Ryan, szef PlayStation, uważa, że PS5 powinno wystarczyć maksymalnie na siedem najbliższych lat. 

W ostatnich dniach Jim Ryan - CEO Sony Interactive Entertainment - wypowiedział się co nieco na temat PlayStation Plus Collection, next-genowych grach, które w pełni wykorzystają możliwości konsol PlayStation 5, a także ekskluzywności tytułów wydawanych przez Bethesdę.

Tym razem szef PlayStation zasugerował w najnowszym wywiadzie, iż generacja, w której pierwsze skrzypce będzie odgrywało PS5 i Xbox Series X, powinna potrwać maksymalnie pięć, sześć, a może i nawet siedem lat. Twórca jest obecnie pozytywnych myśli mówiąc o dziewiątej generacji konsol, choć zaznacza, że przez te - załóżmy - siedem lat, chmura zdecydowanie zyska na znaczeniu. 

Myślę, że chmura prawdopodobnie zyska na znaczeniu w ciągu najbliższych kilku lat, mimo że wciąż istnieją wyzwania związane z modelem biznesowym i technologią. W obecnej sytuacji kontynuujemy nasze badania, inwestujemy oraz przyglądamy się bardzo uważnie rozgrywce w chmurze.

Jim Ryan dodał również, że wielu analityków przewidywało w przeszłości, że to właśnie w tym roku skończy się stacjonarna rozgrywka na rzecz tej w chmurze. Jak jednak widzimy, i PS5 i XSX cieszy się ogromnym zainteresowaniem, czego nie można powiedzieć o chociażby Google Stadia.

Wydaje się, że większość życia spędziłem w PlayStation, słuchając, jak ludzie mówią mi, że to ostatnia generacja [konsol - przyp.red.], ponieważ coś innego sprawi, że fizyczne sprzęty staną się zbędne. Jestem pewien, że ci ludzie są naprawdę mądrzy i bardzo inteligentni, ale jak dotąd nie mieli racji.

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/11/21/sony-on-ps5-future/

Komentarze (98)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper