Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 21.11.2020 15:40
PS5
3261V

PS5 i głośny wiatrak? Problemem może być odklejony element

Jeden z posiadaczy konsoli PlayStation 5 znalazł rozwiązanie na głośno działający wiatrak.

PlayStation 5 zadebiutowało w Europie dokładnie dwa dni temu. Osoby, którym udało złożyć się pre-order na next-gena od Sony, mogą korzystać z urządzenia Japończyków już od około 48 godzin. Niestety, ale jak każdy pożądany sprzęt na rynku, niektóre jego egzemplarze muszą zmagać się z problemami.

Jednym z nich jest głośny wiatrak, który wydaje dźwięki przypominające załączoną golarkę elektryczną. Ja osobiście nie mam z tym problemu - o czym wspomniałem już w moim wczorajszym tekście traktującym o pierwszych wrażenia z użytkowania PS5 - a sama konsola jest cichutka, nie licząc napędu, który, podczas odczytywania danych, daje się we znaki.

Posiadacze PlayStation 5 odkryli, że w wielu egzemplarzach - zapewne z powodu podróży, którą musiało przejść urządzenie, aby trafić w nasze ręce - odrywa się pewien element, o który następnie zahacza wiatrak, powodując nieprzyjemny dźwięk.

Jeśli nie boicie rozkręcać się swoich urządzeń (pamiętajcie, że zerwanie plomby wiąże się także z utratą gwarancji!), zróbcie to i zerknijcie, czy Wasz wiatrak również nie musi zmagać się z odklejonym, lepkim elementem. Patrząc na niektóre komentarze, osoby niebojące się ewentualnej utraty gwarancji, tudzież zepsucia sprzętu zgłaszają, że problem zniknął po wykonaniu wyżej wspomnianej czynności.

Źródło: https://screenrant.com/loud-ps5-fan-noise-coil-whine-sticker/

Tagi: głośny wiatrak PS5