Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 21.11.2020 16:15
Valhalla
3740V

Assassin's Creed Valhalla z bardzo długim wątkiem fabularnym. Ubisoft usunął pewien wpis

Wbrew zapewnieniom Ubisoftu, Assassin's Creed Valhalla jest dłuższe od Odyssey i Originsa, jeśli mamy na myśli wątek główny. 

Assassin's Creed Valhalla skradło serca wielu graczy, a przede wszystkim fanom marki, co tylko potwierdzają oceny wystawiane przez recenzentów i odbiorców chociażby na portalu Metacritic. 

Najnowszy Asasyn wyróżnia się nie tylko przepięknym światem, ale również bardzo długą opowieścią fabularną. Zapewne pamiętacie, gdy Ubisoft zarzekał, iż najnowsza odsłona popularnej marki nie będzie miała największego świata i nie zajmie graczom tyle godzin, ile przykładowo Assassin's Creed: Odyssey, którego licznik godzin często przekraczał 100 przez znienawidzony grind.

Koniec końców, okazuje się, że to Assassin's Creed Valhalla oferuje najdłuższą historię, bo starcza ona nawet na 50 godzin - śmiem twierdzić - wciągającej zabawy, w której pozbyto się uciążliwych misji pobocznych rodem z generatora. Dla porównania, wątek główny w opowieści Aleksiosa/Kassandry trwa 35-45 godzin (wliczając w to oczywiście grindowanie w celu ukończeniu fabuły), a przygodę Bayeka można ukończyć w 30 godzin. Co więcej, francuska firma usunęła nieokreślony czas temu wpis na oficjalnym koncie na Twitterze, w którym widniała informacja, jakoby Valhalla jest krótsza od swoich poprzedniczek.

Jeśli natomiast porównamy wyczyszczenie mapy, dodając do tego wykonanie wszystkich, dosłownie, wszystkich zadań opcjonalnych, to Odyssey pożre więcej czasu odbiorcy od Valhalli, a warto w tym momencie dodać, że aktywności nieobowiązkowe są zdecydowanie ciekawsze w tytule wydanym niespełna dwa tygodnie temu, aniżeli w tym z końcówki 2018 roku.

Tagi: Assassin's Creed Valhalla Ubisoft