Iza Łęcka Iza Łęcka 20.11.2020 07:36
Jim Ryan PS5
2808V

Sony: ekskluzywność gier Bethesdy nie zależy od nas. PS5 otrzyma alternatywę dla Xbox Game Pass?

2021 rok będzie obiecującym czasem dla graczy. Słowa Jima Ryana, które padły podczas najnowszego wywiadu, mogą zapowiadać alternatywę Xbox Game Pass dla posiadaczy konsol Sony. Jednocześnie szef PlayStation skomentował przyszłoroczne przejęcie Bethesdy przez Microsoft.

W ostatnim czasie na temat ekskluzywności gier Bethesdy wypowiedział się między innymi dyrektor finansowy Xboksa, zapowiadając „najlepsze” wersje gier dla Microsoftu, choć warto spojrzeć na sytuację z drugiej perspektywy. Podczas najnowszego spotkania z dziennikarzem Russian News Agency, Jim Ryan odniósł się do kwestii ekskluzywności takich tytułów jak The Elder Scrolls 6 i Starfield. Sony obserwuje całą sytuację, czekając na ogłoszenia:

„To jest decyzja, która nie zależy od nas, poczekamy i zobaczymy, co się stanie. Nie mogę się doczekać, żeby dowiedzieć się wszystkiego. My po prostu przyjmujemy inne podejście. Kładziemy nacisk na naprawdę równomierny, powolny, ale stały wzrost organiczny naszych studiów, który selektywnie wspieramy kolejnymi zakupami . Szanujemy kroki podejmowane przez naszą konkurencję, wydają się logiczne i rozsądne. Ale jesteśmy równie szczęśliwi i pewni siebie, mamy najlepszy startowy line-up niż kiedykolwiek wcześniej, gdy wprowadzaliśmy na rynek naszą konsolę.”

Wcześniej podczas rozmowy Jim Ryan podkreślił, jak bardzo gry ekskluzywne są ważne dla PlayStation:

„Wspaniałe gry są naprawdę ważne dla PlayStation 5, a jeśli te znakomite produkcje są na wyłączność na naszej platformie, to uważamy, że jest to aspekt wyróżniający, działający na naszą korzyść i bardzo się cieszymy, że możemy zaoferować społeczności PlayStation gry, które można znaleźć tylko na PlayStation. Silne gry, które nasze studia stworzyły w cyklu PS4, były znaczącym czynnikiem, który sprawił, że PlayStation 4 było tak popularne.”

Jeszcze kilka miesięcy temu Jim Ryan podkreślał, że PlayStation nie jest zainteresowane Xbox Game Pass, jednak podejście do tego typu usługi wśród włodarzy japońskiej korporacji mogło nieco ulec zmianie. W trakcie dyskusji szef PlayStation zasugerował, że nadciągają ważne ogłoszenia dla fanów Sony:

„Właściwie mamy pewne wiadomości, ale nie na dzisiaj. Mamy PlayStation Now, która jest naszą usługą abonamentową i jest dostępna na wielu rynkach.”

Nawiązując do kwestii podwyżek cen, która gorączkuje w ostatnim czasie wielu graczy, Ryan ponownie przedstawił swoje stanowisko. Przedstawiciel japońskiej korporacji ponownie bronił podwyżek cen gier, określając je jako „stosunkowo skromne”:

„Jeśli spojrzeć na historię wzrostu cen konsolowych gier wideo, to jest ona stosunkowo skromna. Od dłuższego czasu nie było żadnej podwyżki. A trend, który widzieliśmy u niektórych wydawców, by zrównoważyć znaczne wzrosty [kosztów] produkcji gier na PS5 i inne konsole nowej generacji, nie wydaje mi się bezzasadny. Jeśli spojrzeć na naszą kategorię rozrywki w przeliczeniu na dolara lub rubla za godzinę rozrywki, gry wideo wydają się bardzo tanie. Nawet w Rosji, nie tylko bierzemy pod uwagę cenę dolara i dostosowujemy ją do kursu walut, ale staramy się robić to, co jest dobre dla rosyjskiej społeczności graczy.”

Źródło: https://tass.com/economy/1225233

Tagi: Bethesda jim ryan playstation 5 PS5 Sony xbox game pass