Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.11.2020 14:37
ps5 gry za 349 zł
3795V

Sony: 349 zł za gry na PS5 to uczciwa cena. Konsola ma najsilniejszy line-up na rynku first i third-party

Sony rozpoczęło generację od zaproponowania niektórych swoich gier wyższym standardzie cenowym, ale zdaniem Jima Ryana – 349 zł za produkcję na PS5 to uczciwa cena. Szef PlayStation wypowiedział się na temat nowej generacji.

Brytyjski Telegraph miał okazję jeszcze przed premierą PS5 porozmawiać z szefem PlayStation i zdaniem Jima Ryana – Sony zapewniło najlepszy zestaw startowy w historii. Przedstawiciel japońskiej korporacji porównał gry oferowane przez Sony oraz innych producentów konsol:

„Uważam, że ten line-up został bardzo dobrze przyjęty. Możesz go zestawić obok tego, co oferowaliśmy na premierę PS3, PS2 i PS1, i jest to najsilniejszy zestaw gier na rynku first-party i third-party. A kolejny rok będzie najsilniejszym drugim rokiem lub drugim sezonem świątecznym, jaki kiedykolwiek mieliśmy.”

Jak widać Sony mierzy bardzo wysoko i Jim Ryan jest przekonany, że najlepsze dopiero przed nami. Szef PlayStation zaznaczył, że Japończycy zapewnią wiele mocnych produkcji, które będą systematycznie trafiać na rynek – już wcześniej mogliśmy zobaczyć zwiastun zapowiadający kilka nowych tytułów.

Dziennikarz Telegraph zapytał wprost – czy 70 funtów za grę na PlayStation 5 to uczciwa cena? Jim Ryan nie ma wątpliwości:

„Tak, tak, uważam. Jeśli zmierzyć godziny rozrywki zapewnianej przez grę wideo, taką jak Demon's Souls, w porównaniu z jakąkolwiek inną formą rozrywki, uważam, że jest to bardzo proste porównanie”

Jim Ryan podczas wywiadu zaprzeczył informacji redakcji Bloomberg, według której Sony chciało za swoje gry więcej niż 70 funtów. Zdaniem szefa PlayStation raport jest „zdecydowanie nieprawdziwy”.

Źródło: https://www.telegraph.co.uk/gaming/features/playstation-ceo-jim-ryan-70-fair-price-ps5-games-launch-line/

Tagi: jim ryan playstation 5 PS5