Iza Łęcka Iza Łęcka 17.09.2020 11:32
ps5 konsola
6728V

Sony nie jest zainteresowane usługą podobną do Xbox Game Pass. PS5 otrzyma drogie w produkcji hity

Na nowej generacji będziemy świadkami dwóch odmiennych strategii oferowania gier oraz połączonego z nimi biznesu. Gdy Microsoft pragnie jak najwięcej inwestować w Xbox Game Pass, Sony nie widzi możliwości przygotowania podobnej usługi. Do tematu odniósł się Jim Ryan.

Ku uciesze wielu graczy Sony zaprezentowało ceny oraz daty premier PlayStation 5, a nawet poznaliśmy pierwsze gry na premierę. W dobie coraz większej popularności Xbox Game Pass oraz zbliżającej się premiery next-genów, wielu sympatyków marki PlayStation miało nadzieję, że japońska korporacja przedstawi alternatywę do abonamentu Microsoftu, choć zgodnie z redakcją BBC – na wspomniany obrót wydarzeń, przynajmniej jak na razie, nie możemy liczyć.

Podczas rozmowy z Jimem Ryanem na temat premiery PS5, poruszona została kwestia Xbox Game Pass oraz atrakcyjności owej usługi. W odpowiedzi szef Sony Interactive Entertainment  potwierdził, że PlayStation skupia się na blockbusterach, które kosztują dużo. Zdaniem Jima Ryana, model usługi pod względem finansowym nie miałby sensu dla Sony. 

Japończycy upatrują swój sukces w oferowaniu wielkich gier AAA, których wiele poznaliśmy już na PlayStation 4, i jak podkreślił przedstawiciel SIE, dla takich tytułów usługa abonamentowa nie jest dobrym rozwiązaniem.
 
Trzeba jednak pamiętać, że Microsoft zapowiedział dostarczenie do Xbox Game Pass takich gier jak nowa Forza, kolejne Fable, Everwild, Hellblade 2 czy też Avowed i te tytuły również będą blockbusterami, a wskazane marki cieszą się sporą popularnością.

Źródło: https://www.bbc.com/news/technology-54178375

Tagi: PlayStation 5 PS5 sony Xbox Game Pass