Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.11.2020 16:31
Xbox z najlepszymi grami Bethesdy
2354V

Gry Bethesdy będą „najlepsze” na Xboksach. Microsoft zachęci do swoich konsol przez produkcje

Microsoft nie musi rezygnować z dystrybucji gier Bethesdy na PlayStation 5 i Nintendo Switchu. Korporacja jest przekonana, że nawet zapewnienie odpowiedniej jakości tytułów na swoich platformach skłoni niezdecydowanych do kupienia nowych Xboksów.

Temat gier Bethesdy w rękach Microsoftu wciąż powraca. Phil Spencer ostatnio potwierdził, że wszystkie tytuły studia będą dostępne od premiery w Xbox Game Pass. Nadal nie potwierdzono, jak będzie wyglądać sprawa z ekskluzywnością pozycji, ale okazuje się, że korporacja ma ciekawy plan – nie musi od razu rezygnować z innych platform.

W sprawie przyszłorocznego przejęcia Bethesdy przez Microsoft wypowiedział się Tim Stuart (dyrektor finansowy Xboksa), który wspomniał, że choć aktualnie korporacja nie zamierza ogłaszać ekskluzywności, to model zostanie w pewnym momencie zmieniony.

CFO zaznaczył, że „Microsoft to platforma”, na której pojawiają się zróżnicowane pozycje i wszystko tak naprawdę zależy od tego, co będzie najlepsze dla firmy. Tim Stuart jest jednak pewien, że Xbox otrzyma najlepsze wersje gier Bethesdy:

„To, co zrobimy na dłuższą metę, to nie mamy zamiaru po prostu wyciągnąć całej zawartości Bethesdy od Sony lub Nintendo lub czegoś podobnego. Ale chcemy, by zawartość [gry – red.], w dłuższej perspektywie, była na początku [w kontekście „pierwsza” jako czasowa ekskluzywność? - red.], lub lepsza, lub najlepsza lub wybierzesz sobie zróżnicowane doświadczenie na naszych platformach. Będziemy chcieli, by zawartość Bethesdy była najlepsza - na naszych platformach.”

Pracownik Microsoftu zaznaczył, że gigantycznym atutem będzie Xbox Game Pass, na którym zagramy w te wszystkie produkcje, które jednocześnie zapewnią na Xboksach (i w ramach abonamentu) najlepszą jakość.

Źródło: https://wccftech.com/xbox-bethesda-exclusivity-first-best/

Tagi: microsoft playstation 5 ps5 xbox Xbox Series S xbox series x