Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.11.2020 21:13
PS5 SSD
3089V

Sony „nie słyszy” narzekań graczy o zbyt mały dysk PS5

Sony jest przekonane, że zaproponowany graczom dysk do PlayStation 5 ma odpowiedni rozmiar. Jim Ryan powiedział wprost – korporacja nie słyszy negatywnych opinii i zaproponowana przestrzeń powinna wystarczyć.

PlayStation 5 zostało wyposażone w szybki dysk SSD, ale z początkowego 825GB, gracze otrzymali tylko 665GB na zapisywanie gier, materiałów oraz stanów rozgrywki. Jest to w pewien sposób problem w momencie, gdy już pierwsze produkcje pokroju Call of Duty: Black Ops - Cold War zajmują ponad 150GB. Aktualnie Japończycy nie pozwalają dorzucić dodatkowego dysku SSD (choć odpowiedni port znajduje się w konsoli) i nie możemy przerzucać gier z PS5 na zewnętrzną pamięć.

Redakcja Telegraph podczas rozmowy z Jimem Ryanem poruszyła tematy gier za 349 zł, cross-generacyjnego podejścia Sony, ale dodatkowo dziennikarz zadał pytanie o dysk. Szef PlayStation został zapytany wprost, czy „krytykowany aspekt PS5”, a mianowicie mała przestrzeń na produkcje jest problemem dla konsumentów? Okazuje się, że Sony nie słyszy w tym temacie narzekań społeczności:

„Nie słyszymy tego. Oczywiście będziemy obserwować, co się dzieje, gdy ludzie otworzą swoje PlayStation i zaczną z nich korzystać. Sądzimy, że wszystko będzie dobrze.”

Jim Ryan podkreślił, że korporacja już za czasów PS4 mogła bardzo dokładnie monitorować zużywanie dysku przez graczy i właśnie dzięki temu Sony jest przekonane, że zaoferowany SSD w PS5 „powinien być w porządku”.

Źródło: https://www.telegraph.co.uk/gaming/features/playstation-ceo-jim-ryan-70-fair-price-ps5-games-launch-line/

Tagi: playstation playstation 5 PS5 ssd