Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.11.2020 15:03
God of War: Ragnarok
2761V

God of War: Ragnarok tylko na PS5? Sony: „Nie mam dzisiaj nic do powiedzenia na ten temat”

Sony na przestrzeni kilku miesięcy całkowicie zmieniło swoje podejście do gier na PS5 i PS4. Teraz firma otwarcie mówi, że chce wspierać dwie generacje, ale wciąż nie wiemy, jaki los czeka God of War: Ragnarok. Jim Ryan aktualnie nie chce mówić o szczegółach.

Sony jeszcze kilka miesięcy temu wspominało, że zamierza skupić się wyłącznie na PS5, ale od tego czasu sporo się zmieniło. Teraz Japończycy mówią wprost, że PS4 będzie otrzymywać gry przez następne trzy lata, ale wciąż pozostaje kilka pytań.

Redakcja Telegraph podczas rozmowy z Jimem Ryanem poruszyła nie tylko temat produkcji za 349 zł, ale postanowiła także poruszyć temat cross-generacyjnego podejścia Japończyków. Zdaniem dziennikarza – nie każdy fan PlayStation jest zadowolony z decyzji Sony, ale szef marki PlayStation wyjaśnił na początku, że każda gra zaoferuje na PS5 inne doświadczenie:

„Pierwszą rzeczą, którą należy powiedzieć jest to, że nasze doświadczenia z PS5 lub wersje tych gier są budowane od podstaw, aby wykorzystać zestaw funkcji PS5. Myślę więc, że nie ma nic złego w oferowaniu społeczności PS5 wersji tych gier z PS5, a następnie [przygotowanie – red.] edycji na PS4 dla graczy z PS4.”

Jim Ryan zaznaczył, że odcięcie społeczności z PlayStation 4 (to w końcu 100 mln graczy!) nie jest odpowiednie:

„Mamy na PS4 społeczność graczy liczącą 100 milionów osób. Byłoby źle odsunąć się od tych ludzi zbyt wcześnie. I w tym roku byli oni zaangażowani w rozgrywkę na swoich PS4 w większym stopniu niż w jakimkolwiek innym momencie cyklu [generacji – red.]. Oni cały czas korzystają ze swoich PlayStation. Są zadowoleni ze swoich PlayStation. Dlaczego mielibyśmy przestać dawać im gry?”

Pytanie pozostaje w zasadzie jedno – co z God of War Ragnarok, który oficjalnie jest rozwijany wyłącznie na PlayStation 5? Niestety, Jim Ryan nie mógł odpowiedzieć na pytanie:

„Czy możesz potwierdzić, czy [wcześniej ogłoszony] God of War Ragnarok będzie dostępny wyłącznie na PS5?

Przepraszam. Nie mam dzisiaj nic do powiedzenia na ten temat.”

Źródło: https://www.telegraph.co.uk/gaming/features/playstation-ceo-jim-ryan-70-fair-price-ps5-games-launch-line/

Tagi: God of War: Ragnarok (tytuł roboczy) Santa Monica Studio Sony Interactive Entertainment