Iza Łęcka Iza Łęcka 16.11.2020 13:42
Craig z Halo Infinite
1762V

Craig z Halo Infinite na koszulkach Microsoftu. Phil Spencer potwierdza ważny szczegół

343 Industries nie zdołało doprowadzić Halo Infinite na premierę nowej generacji, tymczasem produkcja wciąż powstaje i nie zabraknie w niej Craiga. Świat Halo zostanie na dłużej wzbogacony maskotką Microsoftu, której wizerunek zdobi już koszulki pracowników amerykańskiej korporacji.

Na premierę Xboksów Series X|S zdecydowanie zabrakło kilku hitów, które jeszcze skuteczniej przyciągnęłyby uwagę graczy do nowej generacji. Choć Phil Spencer siły next-genów nie upatruje obecnie w grach, to jednak Halo Infinite byłoby ozdobą zestawienia i na pewno skłoniłoby kolejnych sympatyków konsolowej rozgrywki do zakupów.

Po lipcowym pokazie gry i kontrowersjach związanych z prezentacją antagonisty, deweloperzy zajęli się dłuższym dopracowaniem produkcji. Phil Spencer już wcześniej potwierdził, że wyśmiewany przez graczy Craig stał się maskotką Microsoftu i okazuje się, że nie były to wyłącznie puste słowa, dobrze brzmiące PR-owo. Pracownicy korporacji z Redmond otrzymali koszulki z twarzą postaci:

„Właściwie to mamy koszulki z twarzą Craiga, ale nie ubrałem jej dzisiaj. Podoba mi się, że zespół to przyjął, to było po prostu takie zabawne. Tak. Myślę, że Craig będzie przez wiele, wiele dekad w świecie Halo. Wszędzie znajdziesz jego zdjęcia. Tak. Pewnie również w grach.”

Nie ulega wątpliwości, że przedstawiciele Microsoftu podeszli do krytyki niezwykle otwarcie. Zespół twórców pragnie naprawić bolączki gry, przez co premiera została opóźniona, ale Amerykanie nie zamierzają odcinać się od wpadki. Podobnie zresztą zareagowali na przytyki dotyczące designu Xboksa Series X, porównującego sprzęt do lodówki. W kluczowej fazie promocji next-gena, korporacja z Redmond stworzyła odpowiadający wyobrażeniom sprzęt AGD, co zostało przyjęte przez społeczność graczy ze sporym entuzjazmem.

Źródło: https://www.gamesradar.com/halo-infinite-craig-meme-is-now-a-t-shirt-worn-by-microsoft-employees/

Tagi: 343 Industries Halo Infinite Microsoft