Iza Łęcka Iza Łęcka 16.11.2020 12:26
Xbox Series X|S z największą premierą Microsoftu w Wielkiej Brytanii
2005V

Xbox Series X|S z największą premierą Microsoftu w Wielkiej Brytanii. Znamy liczbę sprzedanych egzemplarzy

Microsoft może świętować premierę nowej generacji: Xboksy Series X|S osiągnęły bardzo dobry start na terenie Wielkiej Brytanii. Amerykańska korporacja nie śpieszy się z prezentacją, lecz konkretne dane zostały ujawnione przez sprzedawców.

W zeszłym tygodniu Microsoft potwierdził „największą premierę” konsol w swojej historii, jednak Phil Spencer nie dąży do podawania konkretnych danych sprzedaży. Prawda jest taka, że na największych rynkach gigant z Redmond mierzy się z dużymi brakami w dostępności urządzenia – problemem nie jest brak zainteresowania, a obecność konsol w ofertach sklepów.

Już wcześniej przytaczaliśmy szczegółowe dane dotyczące fizycznej dystrybucji gier w Wielkiej Brytanii, tymczasem redakcja VGC podzieliła się informacjami ze sprzedaży konsol. Dziennikarze pozyskali szczegóły od sprzedawców, którzy potwierdzają, że w dniu premiery w samej Wielkiej Brytanii sprzedano około 155 tysięcy Xboksów Series X i Xboksów Series S. Nowa generacja pobiła tym samym rekord Xboksa One z 2013 roku (150 tysięcy – wynik w ciągu 48 godzin od premiery).

Rezultat najpewniej byłby okazalszy, jednak w Wielkiej Brytanii szybko pojawiły się problemy z kupieniem next-genów. Część graczy decydowało się na zamówienie konsol z innych krajów. Jak podkreśla redakcja VGC, największym zainteresowaniem cieszył się Xbox Series X, którego sprzedaż odpowiadała 2/3 łącznego wyniku.

Poczynania Microsoftu warto porównać z osiągnięciami Sony z mijających generacji – Brytyjczycy w 48 godzin kupili około 250 tysięcy PlayStation 4. Urządzenie Japończyków przebiło PlayStation Portable, będące najszybciej sprzedającą się konsolą w tym regionie, które swego czasu osiągnęło wynik na poziomie 185 000 kopii.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-series-x-s-was-microsofts-biggest-console-launch-in-the-uk/

Tagi: Microsoft xbox Xbox Series S Xbox Series X