Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.11.2020 17:23
Xbox Series X|S premiera sukces
1677V

Xbox Series X|S z „najbardziej udaną premierą w historii”. Microsoft świętuje

Microsoft świętuje udaną premierę Xboksa Series X i Xboksa Series S. Firma sprzedała rekordową liczbę urządzeń, ale przynajmniej aktualnie nie możemy liczyć, że korporacja rzuci konkretnymi informacjami prezentującymi liczby.

Microsoft właśnie podsumował premierę Xboksów Series X|S i był to „najbardziej udany debiut” w historii całej marki Xbox. Korporacja potwierdza, że urządzenia są dostępne w 40 krajach i gracze mogą teraz cieszyć się nową generacją.

Nie otrzymaliśmy konkretnych liczb, ale firma informuje, że sprzedała więcej konsol na premierę Xboksów Series X|S względem wszystkich swoich platform. Natomiast Xbox Series S miał zapewnić „najwyższy procent nowych graczy”.

Gracze na premierę zagrali także w 3594 produkcji z czterech generacji ustanawiając nowy rekord – choć trzeba mieć oczywiście świadomość, że rezultat ten jest możliwy dzięki wstecznej kompatybilności.

Microsoft potwierdził także, że 70% klientów Xboksów Series X|S sięgnęło także po Xbox Game Pass lub wcześniej posiadało już ten abonament. Ten wynik pokazuje, jak ważną usługą staję się propozycja korporacji. Firma na premierę zapewniła ponad 40 nowych i zoptymalizowanych gier, a aż 30 wspiera Smart Delivery.

W najbliższym czasie możemy nie otrzymać konkretnych liczb od Microsoftu, Phil Spencer potwierdził, że sprzedaż konsol nie jest dla korporacji najważniejsza. Amerykanie skupiają się na między innymi Xbox Game Pass (sprawdźcie nowe gry) czy też Cloud Gamingu.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/11/13/the-biggest-launch-in-xbox-history/

Tagi: Microsoft Xbox Series S Xbox Series X Xbox Series X|S