Iza Łęcka Iza Łęcka 13.11.2020 12:49
Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w wersji cyfrowej
674V

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w wersji cyfrowej. Klub Świata Komiksu Egmont zaprasza na atrakcje

Niepewna sytuacja na świecie wpływa na wszystkie wydarzenia kulturalne, dlatego też 31. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier odbędzie się w wersji cyfrowej. Klub Świata Komiksu Egmont przygotował szereg atrakcji i zaprasza czytelników do udziału w imprezie.

Bogaty program spotkań, paneli dyskusyjnych, prelekcji i wideo-wywiadów, a także galeria prac konkursowych z tegorocznych edycji konkursu dla dzieci i na krótką formę komiksową, rozgrywki turniejowe w League of Legends i możliwość otrzymania specjalnej antologii komiksowej – to wszystko czeka na czytelników komiksów podczas cyfrowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który odbędzie się on-line, w dniach 14 i 15 listopada na platformie www.komiksfestiwal-cyberedition.com.

„W tym roku zapraszamy na spotkania autorskie, panele poświęcone komiksom wydawanym przez Egmont Polska, zapowiedzi wydawnicze na rok 2021 oraz podsumowanie ostatnich 30. lat działalności firmy.”

Egmont przygotował szereg atrakcji, podczas których sympatycy komiksów będą mogli nie tylko uczestniczyć w spotkaniach ze znanymi twórcami i rysownikami, ale poznają także nowości firmy przygotowanych z myślą o 2021 roku.

Tak prezentuje się pełny program spotkań z autorami:

SOBOTA, 14 listopada

Scena Główna

 • Nominacje do albumu roku – panel dyskusyjny. Eksperci i jednocześnie przedstawiciele jury tegorocznego konkursu na najlepszy polski album komiksowy omawiają dziesięć nominowanych do tej nagrody publikacji. Prowadzący: Rafał Kołsut i Łukasz Chmielewski. 
 • Marvel i inni – wpływ komiksów na popkulturę – panel dyskusyjny. Jakie trendy oraz zmiany w popkulturze pojawiły się dzięki Marvelowi? To wydawnictwo jest z nami już od kilku pokoleń. O tym, co tak naprawdę im zawdzięczamy, rozmawiają Tomasz Kozłowski, Dominik Pańczyk i Mateusz Papis z United States of Komiks.
 • Maciej Kur i Piotr Bednarczyk - „Lil i Put” po raz piąty - O pracy nad tomem piątym (Parada przypałów) komiksowej serii dla odbiorcy w każdym wieku z autorami rozmawia Marcin Łuczak. Lil i Put - „z wykształcenia darmozjady, z profesji nieroby” - wędrują w poszukiwaniu tanich posiłków i pieniędzy, nierzadko pakując się przy tym w tarapaty. Chodu!!!
 • Tomasz Kołodziejczak – zapowiedzi Egmont Polska na 2021 r.-  Największy wydawca komiksów w Polsce w rozmowie z Marcinem Łuczakiem opowie o planowanej ofercie Egmont Polska na 2021 rok oraz zdradzi, jakich nowych tytułów i reedycji możecie się spodziewać.
 • Spotkanie z Grażyną i Zbigniewem Kasprzakami - Tego duetu nie trzeba przedstawiać: KAS i GRAZA, ilustrator i kolorystka w rozmowie z Adamem Radoniem. Spotkanie z okazji premiery zbiorczego wydania pierwszych komiksów Zbigniewa Kasprzaka – „Bogowie z Gwiazdozbioru Aquariusa”. Część pierwsza rozmowy Adama Radonia z polskimi klasykami.

NIEDZIELA, 15 listopada

Scena Główna

 • 50 twarzy Harleen – panel dyskusyjny. Pomocnica Jokera przechodziła już kilka wcieleń. Czy nadal żyje tylko w jego cieniu? Dominik Pańczyk i Piotr Jackowski z United States of Komiks przybliżą kilka z licznych odsłon byłej psychiatry ze szpitala Arkham – Harleen Frances Quinzel, znanej antagonistki z komiksów wydawnictwa DC Comics.
 • Maciej Kur i Piotr Bednarczyk - Kolejny tom "Kajka i Kokosza" - Blisko trzydzieści lat po premierze ostatniego komiksu Janusza Christy Kajko i Kokosz powrócili. O przygodach dzielnych wojów ze scenarzystą i kolorystą, kontynuatorami kultowej serii Janusza Christy, rozmawia Marcin Łuczak.
 • Bill Sienkiewicz - Komiks jak plastelina [PL/EN] - Po raz pierwszy na MFKiG: amerykański artysta, legendarny Bill Sienkiewicz rozmawia o jednym z najbardziej elastycznych mediów na świecie – komiksie. Z twórcą kultowej Elektry: Assassin do scenariusza Franka Millera rozmawiał Bartek Czartoryski.
 • R.M. Guera - Sztuki nie da się opowiedzieć [PL/EN] - O twórczości, która wymyka się definicjom, w rozmowie z Bartkiem Czartoryskim opowiada rysownik Skalpa i Przeklętego.
 • Bartosz Sztybor - Scenarzysta za granicą - O tym, jak pracuje się dla zagranicznych wydawców, autor opowiada Marcinowi Łuczakowi.
 • Marek Oleksicki i Tobiasz Piątkowski - „Bradl” po raz piąty - Dynamiczna akcja, niebezpieczne rozgrywki, mroczne siedziby tajnych organizacji i niezwykli bohaterowie gotowi ryzykować życie dla swojej ojczyzny. Z autorami popularnej serii historycznej opartej na losach polskiego szpiega, o jej ostatnim tomie rozmawia Marcin Łuczak.
 • Tomasz Kołodziejczak - 30 lat Egmontu nad Wisłą - W tym roku Egmont Polska świętuje swoje 30-lecie. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak to wszystko się zaczęło, skąd wzięła się nazwa Egmont oraz jak Tomasz Kołodziejczak trafił do tej firmy, obejrzyjcie to spotkanie. O trzech dekadach Egmontu w Polsce z szefem Klubu Świata Komiksu rozmawia Marcin Łuczak.
 • Grzegorz Rosiński - W pracowni Thorgala  - Wizyta w pracowni Grzegorza Rosińskiego. Z wieloletnim przyjacielem Festiwalu, dobrze znanym wszystkim jego bywalcom, rozmawia Adam Radoń. Co tym razem będzie miał do powiedzenia rysownik kultowych serii „Thorgal”, „Szninkiel” i „Zemsta hrabiego Skarbka”? Zobaczcie sami!

[Godziny spotkań są na bieżąco aktualizowane na stronie Organizatora festiwalu w zakładce PROGRAM]

Źródło: Informacja prasowa: Egmont

Tagi: egmont klub świata komiksu komiks komiksy