Marvel’s Avengers, Super Mario 3D All-Stars i Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 z rekordami w cyfrowej dystrybucji

Gry
1039V
Marvel’s Avengers, Super Mario 3D All-Stars i Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 z rekordami w cyfrowej dystrybucji
Iza Łęcka | 26.10.2020, 08:54

Sytuacja na świecie skłania graczy do kupowania gier w dystrybucji cyfrowej, więc produkcje kolejnych wydawców cieszą się rekordowym zainteresowaniem. Square Enix, Nintendo oraz Activision mogą mówić o bardzo dobrych wynikach swoich ostatnich produkcji.

Twórcy Marvel’s Avengers starają się, jak tylko mogą, by przywrócić na serwerach odpowiedni ruch i zachęcić graczy do powrotu go produkcji. Gra jest warta świeczki, bowiem jak się okazuje, baza sympatyków pozycji Crystal Dynamics była naprawdę spora i twórcy mają o kogo walczyć.

Według raportu SuperData, we wrześniu Marvel's Avengers osiągnęło sprzedaż na poziomie 2,2 mln egzemplarzy z dystrybucji cyfrowej. Jest to druga co do wielkości cyfrowa premiera Square Enix – po Final Fantasy VII Remake.

Nintendo zdecydowało się na ograniczoną liczbę egzemplarzy Super Mario 3D All-Stars, co prawdopodobnie mogło jeszcze szybciej skłonić wielu graczy do zakupu kolekcji. Pakiet w zeszłym miesiącu uzyskał rezultat 1,8 mln cyfrowych kopii, stając się większą, cyfrową premierą od New Super Mario Bros. U Deluxe, Super Mario Odyssey i Super Mario Maker 2.

Activision również ma się czym pochwalić. SuperData wskazuje, że w samym wrześniu Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 osiągnął 2,8 mln sprzedanych kopii w dystrybucji cyfrowej, osiągając tym samym lepszy rezultat od Crash Bandicoot N.Sane Trilogy czy Spyro Reignited Trilogy. Tak ogromna popularność powracającego IP powinna skutecznie skłonić wydawcę do rozbudowania marki.

Źródło: https://gamingbolt.com/super-mario-3d-all-stars-sold-1-8-million-digital-units-in-september-tony-hawks-pro-skater-12-sold-2-8-million https://gamingbolt.com/marvels-avengers-sold-2-2-million-digital-units-in-september

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper