Godfall nie będzie najmocniejszą grą na PS5. Pierwsze recenzje zwiastują problemy

News
4245V
Godfall nie będzie najmocniejszą grą na PS5. Pierwsze recenzje zwiastują problemy
Wojciech Gruszczyk | 11.11.2020, 14:02

Pojawiają się pierwsze recenzje Godfall, które potwierdzają, że Counterplay Games musi jeszcze zająć się swoją produkcją. Gra nie będzie najmocniejszym tytułem na premierę PlayStation 5, ponieważ propozycja jest bardzo powtarzalna i ma problemy.

Godfall aktualnie zadebiutuje tylko na dwóch platformach, ale autorzy nie powinni myśleć o kolejnych urządzeniach – na początek trzeba zadbać o podstawy. Okazuje się, że twórcy zapewnili bardzo mocny i wciągający system walki, jednak zapomnieli, by obudować tytuł ciekawymi misjami. Dziennikarze narzekają na podobne zadania, podczas których należy odwiedzać zbliżone miejscówki.

To jednak dopiero początek, ponieważ tytuł ma duże problemy z płynnością animacji – spadki zdarzają się podczas podnoszenia przedmiotów czy też pojedynków z większą grupą wrogów. Tytuł nie został dopracowany, więc PS5 często wyrzucało jednego z redaktorów do ekranu startowego, a raz nawet zdarzyło się, że produkcja zawiesiła całą konsolę. Wśród błędów pojawiają się narzekania na zablokowany atak (nie można go używać podczas walki), problemy z zablokowanymi zadaniami (nie można ich oddać), a wśród zabawnych sytuacji pojawił się element wyposażenia, który oferował „+0%” do obrażeń.

Nie brakuje opinii, według których gra pod względem walki przypomina ostatnią część serii God of War, jednak wyraźnie zabrakło czasu na ostatnie szlify i rozbudowanie tytułu. Według dostępnych informacji – ukończenie kampanii zajmuje od 8 do 10 godzin, ale jeden z dziennikarzy (wspomina o dużych problemach z PS5) poznał całość po 14 godzinach.

Tak prezentuje się pierwsze oceny (średnia 62%)

  • God is a Geek - 85%
  • Shacknews - 70%
  • GamesRadar+ - 70%
  • TheGamer - 50%
  • Digital Trends - 50%
  • EGM - 40%

Sprawdźcie sam początek z Godfall. Nasze wrażenia z gry przeczytacie na początku przyszłego tygodnia.

Źródło: https://www.metacritic.com/game/playstation-5/godfall

Komentarze (156)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper