Iza Łęcka Iza Łęcka 11.11.2020 08:16
spider-man ps4 ps5
3855V

Spider-Man Remastered na konkretnym porównaniu. Gra na PS5 otrzymała wiele ulepszeń

Insomniac Games nie rzucało słów na wiatr, zapowiadając kompletne odświeżenie Spider-Mana. Gra debiutująca pierwotnie na PS4 nie otrzymała nowych misji lub kolejnego rozdziału fabuły, ale może zauroczyć oprawą. Najnowsze porównanie przedstawia ogrom pracy wykonanej przez deweloperów.

Zapowiedź Spider-Man Remastered wywołała wiele skrajnych emocji, jednak pomimo naporu krytyki, Sony nie zdecydowało się na zmianę modelu biznesowego gry. Tytuł jest dostępny wyłącznie jako dodatek do Spider-Man: Miles Morales i przynajmniej obecnie nie zakupimy samej odświeżonej historii na PlayStation Store.

Swego czasu deweloperzy informowali o kompletnym odświeżeniu pozycji, czego najlepszym potwierdzeniem jest poniższy materiał. Bezpośrednie porównanie scen ujawnia, że autorzy zajęli się sporym dopracowaniem produkcji – poprawiono model głównego bohatera, zmieniono twarz Parkera, dokonano zmian w oświetleniu, na ulicach widzimy większą liczbę przechodniów, a nie możemy zapomnieć o wsparciu ray tracingu i 60 klatkach na sekundę.

Marvel's Spider-Man Remastered podobnie jak Spider-Man: Miles Morales pozwala wybrać jeden z dwóch trybów – pierwszy ulepsza grafikę (efekty + ray tracing + 30 fps), natomiast drugi przyspiesza animację (brak efektów i ray tracingu + 60 fps).

Źródło: YouTube.com

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man Remastered Sony Interactive Entertainment