Iza Łęcka Iza Łęcka 05.10.2020 11:13
Spider-Man vs Spider-Man Remastered - PS4 vs PS5
2028V

Spider-Man: Remastered wciąż wzburza społeczność. Cory Barlog prosi graczy o zaprzestanie mowy nienawiści

Wierni fani Spider-Mana nie potrafią pogodzić się ze zmianą głównego bohatera w nadciągającym remasterze. Dochodzi nawet do wysyłania gróźb pod adresem pracowników Insomniac Games. Na zdarzenia reaguje Cory Barlog, który broni deweloperów.

W zeszłym tygodniu Insomniac Games potwierdziło zmiany w zmierzającej na PlayStation 5 przygodzie Petera Parkera, co wzbudziło niemałe emocje wśród graczy. W Spider-Man: Remastered nie tylko doświadczymy poprawionej oprawy, ale i ujrzymy zupełnie nową twarz głównego bohatera.

W weekend informowaliśmy naszych czytelników o groźbach otrzymywanych przez Bryana Intihara – sympatycy pozycji nie mogą się pogodzić ze zmianą wizerunku postaci, więc zaczęli bezpośrednio atakować projektanta z Insomniac Games.

Do sytuacji bezpośrednio odniósł się Cory Barlog, dyrektor kreatywny w SIE Santa Monica Studio, który poprosił graczy o zaprzestanie tak niebezpiecznych działań. Twórca God of War podkreślił, że Bryan jest dobrym człowiekiem – podobnie jak cały zespół Insomniac Games. Podkreślił dodatkowo, że tak agresywne reakcje nie stanowią wyjścia z sytuacji:

Insomniac Games oficjalnie pracuje nad trzema produkcjami dla PS5 – Spider-Man: Miles Morales, Spider-Man: Remastered oraz Ratchet & Clank: Rift Apart. Dwie pierwsze gry zadebiutują w dniu premiery next-gena Sony, natomiast trzecia blisko listopadowego terminu. Według plotek, główny zespół opracowuje już pełnoprawną kontynuację Spider-Mana, choć obecnie projekt nie został oficjalnie potwierdzony.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/leading-playstation-developers-condemn-online-abuse-aimed-at-insomniac-games-following-spider-man-recasting/

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man Remastered Sony Interactive Entertainment