Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 09.11.2020 14:56
x-fest xbox
1278V

Xbox Polska zaprasza na X-Fest. Świętujcie premierę Xboksów Series X|S

Już pierwsi gracze z naszego kraju otrzymują informacje o wysłanych Xboksach Series X i Xboksach Series S, więc jutro wielu klientów rozpocznie poznawanie nowej generacji. Xbox Polska chce świętować wielkie wydarzenie i zaprasza graczy na X-Fest.

Xbox Polska chce odpowiednio świętować premierę nowej generacji. Gracze nie mogą teraz liczyć, że spotkają się na wielkim wydarzeniu, ale nie oznacza to, że Microsoft chce siedzieć z założonymi rękami. Właśnie z tego powodu zapowiedziano X-Fest.

Jest to „dziesięciodniowe wirtualne święto, stworzone z myślą o polskiej społeczności gamingowej”. Gracze będą mogli każdego dnia (od 10 do 19 listopada) oglądać specjalne transmisje na kanale Xbox Polska – podczas wydarzeń zobaczymy wywiady z deweloperami (między innymi People Can Fly, 11 bit studios), poznamy historie wielkich IP (przykładowo Wiedźmin, Minecraft, Forza Horizon), a nawet na ekranie pojawi się kilku polskich YouTuberów (Rezigiusz, Poczyciwy Krzychu, Murcix, Jacob czy Wrapster).

Na finał wszystkich transmisji, odbędą się prezentacje nowych gameplayów – między innymi Watch Dogs: Legion, Assassin's Creed Valhalla, DIRT 5, Gears Tactics czy Destiny 2: Beoynd Light.

Microsoft chce nawet rozdać konsole Xbox Series X:

„Widzowie X-FESTu będą mogli zmierzyć się w konkursie o konsolę nowej generacji Xbox Series X. Każdego dnia w losowym momencie w trakcie transmisji na ekranie pojawi się easter egg: animowany pad do Xboxa. Zadaniem uczestników będzie wykonanie zrzutu z ekranu tego momentu i przesłanie go na adres:

xfest -at- gethero dot pl
oraz uzasadnienie dlaczego to oni powinni otrzymać ów sprzęt. Warto wykazać się kreatywnością, ponieważ wyróżniające się odpowiedzi zostaną nagrodzone dodatkowymi nagrodami od CD PROJEKT RED GEAR, Ubisoft, Koch Media, Bungie”

Podczas wydarzenia pojawi się także opcja wygrania kodów na Xbox Game Pass Ultimate (w losowym momencie zadane zostanie pytanie konkursowe), a na fanów Forzy czeka 7 dni intensywnej jazdy – w turniejach będzie można zgarnąć dostęp do XGPU:

„Z kolei dla fanów motoryzacji czeka 7 dni intensywnej jazdy w turnieju Forza Motorsport 7, gdzie do wygrania będą subskrypcje Xbox Games Pass Ultimate – 12, 6 i 3 miesięczne, odpowiednio za 1,2 i 3 miejsce. Turniej odbędzie się miedzy 10 a 17 listopada. Jego pierwsza faza, konkurs czasów, potrwa do 15.11 i wyłoni czterech finalistów 2 etapu. Więcej szczegółów na temat wyzwania znaleźć można na fanpage’u FB Xbox Polska ”

Podczas festiwalu zostaną także zaprezentowane przepisy kulinarne z gier czy też Marcin Kosman przedstawi fenomen polskich tytułów. Microsoft już wcześniej zapowiedział gry z premierowej imprezy Xboksa Series X|S – sprawdźcie również naszą recenzję nowej generacji amerykańskiej korporacji.

Źródło: Informacja prasowa: dfusion

Tagi: x-fest Xbox xbox polska xbox series s Xbox Series X