Codemasters może zostać przejęte przez Take-Two. Twórcy serii F1 i Dirt chcą dołączyć do wydawcy GTA

Gry
1156V
Codemasters może zostać przejęte przez Take-Two. Twórcy serii F1 i Dirt chcą dołączyć do wydawcy GTA
Wojciech Gruszczyk | 06.11.2020, 18:20

Take-Two zarabia miliony dolarów dzięki między innymi GTA Online i najwidoczniej korporacja chce zainwestować środki w przejęcie nowego studia. Codemasters potwierdziło, że prowadzi rozmowy z korporacją odpowiedzialną za markę Grand Theft Auto.

Od dzisiaj gracze mogą zapoznać się z Dirt 5 (przeczytajcie naszą recenzję), a najwidoczniej Codemasters może już myśleć o kolejnych tytułach, które mają szansę powstać w ramach nowej współpracy. Aktualnie Take-Two złożyło „niewiążącą propozycję” nabycia całego kapitału Codemasters.

Korporacja potwierdza, że nie przygotowała jeszcze dogłębnej analizy całego studia (due diligence), ale Codemasters najwidoczniej jest gotowe na nowe wyzwania. Twórcy wyścigów potwierdzili, że jeśli Take-Two złoży oficjalną ofertę, zarząd zamierza jednogłośnie zlecić akcjonariuszom przyjęcie propozycji.

Take-Two jest przekonane, że 2K i Codemasters mogą świetnie ze sobą współpracować w temacie wyścigów i zaproponować graczom wiele ciekawych tytułów.

Warto dodać, że Codemasters niedawno nabyło możliwość kreowania produkcji z serii WRC – licencja będzie obowiązywać dopiero od 2023 roku. Mistrzowie Kodu w zeszłym roku nabyli Slightly Mad Studios, czyli zespół odpowiedzialny za serię Project CARS.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/codemasters-confirms-its-in-talks-with-take-two-over-a-possible-sale/

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper